Zprávy z Kulturního centra Bílovec

  • 31. ledna 2021,
  • 8:52,
  • PR

Pilně se věnujeme své práci a naše aktivita neustává, ačkoliv jako mnozí jiní nemůžeme mít otevřené provozovny. Nabízíme alespoň malý vhled do toho, co jsme stihli během začátku roku.

Městská knihovna Bílovec stále funguje formou výdejního okýnka, neboli BOOKÝNKA, které se řídí aktuálně platným stupněm Protiepidemického systému ČR (PES). Knihy můžete pohodlně vracet do Biblioboxu, který je umístěn na náměstí naproti železářství. Během první poloviny ledna se nám touto formou vrátilo 397 knih a 11 časopisů. Mnozí čtenáři však využili k vrácení také naše okýnko. Od začátku roku jsme v knihovně obsloužili okolo stovky lidí, vyřídili nespočet telefonátů a napsali desítky e-mailů. Díky odvážným dětem a pedagogům vyzkoušeli první dvě on-line knihovnické lekce, což byla opravdu zábava. Děkujeme všem našim čtenářům, kteří k nám neváhají dorazit i přes složitější způsob půjčování, domluví si schůzku a jsou rádi za každou přečtenou knihu. Vážíme si jejich výdrže a doufáme, že se brzy budeme moci potkávat v běžném provozu. Letos jsme se opět zapojili do projektu Spisovatelé do knihoven, takže se můžete těšit na setkání s autory. Lednové čtení jsme sice posunuli, věříme však, že ta další už proběhnou podle plánu. Možná on-line, ale proběhnou. 


Turistické informační centrum Bílovec nemělo začátkem ledna lehkou úlohu. Kalendář města s historickými snímky a parkovací karty patří k nejčastějším položkám, pro které lidé míří. Jak to udělat, když nemůžete otevřít? Na pomoc přišel e-shop tic.bilob.cz, který jsme rozjeli za pomoci p. Jana Halásze. Díky e-shopu jste si tyto dvě položky, pytle na plastový odpad a čárové kódy na pytle mohli pohodlně objednat a v provozní době výdejního okénka e-shopu vyzvednout. Přiznáme se, že jsme nečekali množství objednávek (během prvních dní jich bylo okolo dvou set). E-shop bude v provozu po celou dobu trvání vládních nařízení o uzavření provozu TIC, proto jej využívejte. Nově jsme přidali také možnost zakoupit pamětní minci města, která byla vyrobena k jeho výročí 700 let od založení.

Muzeum Bílovec musí být již nějakou dobu pro návštěvníky zcela uzavřeno, přesto máme nainstalovanou panelovou výstavu Putování po stavbách architektů v Moravskoslezském kraji. Pokud v nejbližších týdnech nebudeme moci pustit návštěvníky dovnitř, pokusíme se výstavu nabídnout alespoň v on-line podobě. Nadále plánujeme výstavy na další měsíce a těšíme se na historické přednášky. Aktuálně spouštíme také výzvu mezi obyvatele města k připravované výstavě Poklady z půd bíloveckých domů. Rádi bychom tak na výstavu získali předměty, které jsou na půdách uskladněny desítky let, někteří z nás třeba ani netuší k čemu sloužily, nebo naopak zavzpomínají, že je používali také.

Kulturní dům Bílovec se těšil na jarní divadelní sezónu, avšak jak jistě tušíte, i ta pravděpodobně neproběhne podle plánu. Pokusíme se všechna avizovaná představení nabídnout v náhradních termínech. Mezitím se budeme věnovat generálnímu úklidu celé budovy a přípravám oslav 700 let založení města, které snad proběhnout v červnu.

Veškeré aktuální informace o našich aktivitách a dostupných službách najdete na webových stránkách kcbilovec.cz, kde je rozdělovník pro jednotlivé provozy. Doporučujeme sledovat naše sociální sítě, na kterých jsme aktivní po celou dobu. Děkujeme všem návštěvníkům a příznivcům za jejich podporu, vážíme si toho.

Kulturní centrum BílovecStavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků