Hutní montáže zahájily práce na největší celulózce v Uruguayi

  • 31. ledna 2021,
  • 15:29,
  • PR

Odborníci z ostravských Hutních montáží zahájili v lednu výstavbu nové továrny na výrobu eukalyptové buničiny u uruguayského města Paso de los Toros v centrální části země.

„Jsem velmi rád, že práce začaly i přes náročnou situaci kvůli pandemii covid-19. Je to náš třetí podobný projekt v Uruguayi, tentokrát za více než miliardu korun,“ říká generální ředitel Hutních montáží Vladimír Bindzár.

Specialisté z Hutních montáží nejdříve provedou montáž ocelových konstrukcí budovy kotelny o celkové hmotnosti 7 500 tun a netlakové části technologického zařízení o hmotnosti 3 400 tun. Poté budou pokračovat sestavením tlakové části technologie obou kotlů o celkové hmotnosti 8 400 tun.

Skupina montérů a techniků z Hutních montáží přijela do Uruguaye v listopadu 2020. Jejich hlavním úkolem byla technologická kontrola a příprava zařízení pro zahájení prací. Díky tomu mohl být první zdvih dílů ocelové konstrukce budovy kotelny uskutečněn hned na začátku ledna.

Hutní montáže nejsou v jihoamerické Uruguayi žádným nováčkem. V minulosti dokončily práce na celulózkách ve Fray Bentos a Montes del Plata.

Plánovaná celulózka u Paso de los Toros bude největší v zemi a jednou z největších na světě. Investorem celého projektu v hodnotě 6 miliard amerických dolarů je finská společnost UPM. Uvedení závodu do provozu je plánováno na druhou polovinu roku 2022, jeho roční produkce má dosáhnout 2,1 milionu tun buničiny.

Hutní montáže – ze skupiny Witkowitz – jsou se svojí více než šedesátiletou tradicí největší českou firmou v segmentu montáže, opravy a údržby průmyslových a energetických celků a infrastruktury. Klíčovým produktem je výroba a montáž ocelových konstrukcí, mostů a technologických zařízení. Firma zaměstnává k šesti stovkám odborně kvalifikovaných pracovníků.

Více informací: www.hutni-montaze.czBohemia Marten Plus s.r.o. - Opava
Opava
od 100 Kč/hod.

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků