Nanoskopie. V Ostravě Vám provedou artroskopii kolene přímo v ordinaci a bez narkózy

  • 26. ledna 2021,
  • 11:14,
  • PR

Bolí Vás koleno anebo jste po úrazu a tak Vás pravděpodobně čeká zdlouhavé kolečko vyšetření. Návštěva lékaře, rentgen, magnetická rezonance. Než budete znát diagnózu a než lékař navrhne řešení, uplyne pravděpodobně pár týdnů. Nová diagnostická metoda NANOSKOPIE, kterou používají lékaři v ostravské ortopedické ordinaci ASK TORE ale mění situaci. Přímo v ambulanci a bez narkózy lékaři diagnostikují příčinu Vašich potíží a stav kloubu.

Nanoskopie je novinkou v diagnostice poranění kolene, ale také ostatních kloubů. Provádí se ambulantně, pomocí velmi tenké kamery - nanoskopu, který se do kloubů zavádí pouze v lokálním znecitlivění.

Mudr. Tomáš Pavliska, ortoped ASK TORE: "U klasické artroskopie se používají takzvané trokary a artroskopy, které mají zhruba půl centimetru v průměru. Pacient tedy musí být uspaný, aby zvládnul přijmout takový nástroj. U nanoskopie se ale používají nástroje, které jsou velikosti jehly."

Nanoskopické vyšetření trvá jen několik minut. Během výkonu je pacient plně při vědomí, může sledovat monitor a komunikovat s lékařem. Zákrok je zcela bezbolestný a pacient po výkonu odchází domů.

Mudr. René Boglevský, ortoped ASK TORE: "Nanoskopie je nová diagnostická metoda, která funguje na principu artroskopie, tedy zavádění nějakého optického aparátu do kloubu. Umožní nám přímo vyšetřit tu kloubní dutinu a stanovit diagnózu."

Nanoskopie slouží k diagnostice kolene, ramene, hlezenního kloubu a díky malé velikosti nanoskopu také  diagnostice malých kloubů.

Mudr. René Boglevský, ortoped ASK TORE: "Nanoskopie je vlastně stejná diagnostická metoda jako artroskopie a umožňuje nám dělat diagnostiku kloubů. Základní rozdíl je v tom, že se dělá ambulantně, v lokální anestezii. Navíc je zásah miniinvazivní. Zatímco artroskopie je brána jako operace a pacient potřebuje předoperační vyšetření u nanoskopie toto všechno odpadá."

Po zákroku pacient odchází ihned domů.

Mudr. René Boglevský, ortoped ASK TORE: "Záleží na tom, jaký pacient je a jaké je jeho poranění, ale z dosavadních zkušeností víme, že výkon pacienta nijak netraumatizuje a není potřeba žádných zvláštních opatření po výkonu."

Více o metodě nanoskopie se dozvíte přímo ve videorozhovoru s Mudr. René Boglevským.

Více také na webu ASK TORE.STRABAG Asfalt s.r.o., pracoviště Opava
Opava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

JÍDELNA OPEN s.r.o.,
Ostrava
od 15 200 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků