Beskydy nejsou jen Lysá hora. Na webu pomedvedichtlapkach.cz najdete i jiné krásné trasy

  • 24. února 2021,
  • 10:49,
  • PR

Spolek Beskydhost a obce pod Lysou horou se rozhodly doporučit turistům místa, která mohou navštívit.

Spolek Beskydhost a obce pod Lysou horou se rozhodly doporučit turistům místa, která mohou navštívit. Každý víkend některý ze starostů a zástupců Beskydhostu doporučí jednu trasu nebo zajímavost, kam podle nich stojí za to o víkendu vyrazit. Od začátku února se tyto trasy představují i v rádiu Orion a lidé, kteří touží po výletu v Beskydech se můžou inspirovat na stránkách www.pomedvedichtlapkach.cz/doporucujeme. U popisu výletu najdete i optimální možnost parkování a možnost občerstvení po cestě.

Doporučuje Vít Březina (předseda spolku Beskydhost):
Prozkoumejte za jedno dopoledne skály nad údolím Mazáku. Zaparkovat můžete v oblasti Mazáku, pak po modré malebným údolím Mazáku kolem Dolních Mazáckých skal na Butořanku. Z Butořanky doporučujeme si udělat malý okruh kolem hory Smrčina, při kterém můžete prozkoumat Liščí díry – další skalní útvar. A kousek od Butořanky se ukrývají Horním Mazácké skály a chata Tatranka. Z ní je krásný výhled na Smrk. Zpět navrhujeme jít po červené turistické značce k Opičárně a od ní po červených tlapkách kolem Chaty Liptov zpět na Mazák.
Doporučujeme tento okruh: 3:53 h 11,2 km

Doporučuje Eva Tořová (starostka obce Staré Hamry):

Prozkoumejte obrázkovou stezku na Javořinku. Zaparkovat můžete na Samčance pak po modré turistické značky obrázkovým chodníčkem na Javořinku, z té pak naučnou stezkou kolem Němčanky zpět. 3:14 h 9,8 km https://mapy.cz/s/kadorakaru

Nebo můžete s Javořinky pokračovat na Bílou a autobusem se dostat zpět na Samčanku. 3:26 h 10,5 km
https://mapy.cz/s/fozahekozo


Tak neváhejte a hrrr na výlet.B-okay stavební s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 do 17 000 Kč/měsíc

Detail

HAMOR-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků