Spojnice mezi Martinovem a porubským Globuse projde rekonstrukcí, začala o víkendu

  • 18. května 2021,
  • 12:52,
  • PR

Rekonstrukce jedné části Průběžné ulice začala o víkendu v Ostravě - Porubě. Dopravní spojnice mezi Martinovem a obchodním centrem Globus v Porubě postupně získá, a to v 50metrovém úseku, nedaleko točny autobusů, nový povrch.

 „Současně s živičným povrchem musíme hlavně opravit poddimenzované spodní konstrukční vrstvy vozovky , dále pak i obruby, uliční vpusti a tzv. dvojřádky, což jsou v podstatě dvě žulové kostky vedle sebe , které slouží k odvodu dešťové vody do uličních vpustí,“ vysvětlil výrobní náměstek společnosti Ostravské komunikace Petr Uhlíř. Plánovaná akce je součástí běžné údržby komunikací ve správě města Ostravy.

Už během víkendu začala firma z panelů budovat provizorní výjezd a sjezd pro autobusy na Opavskou ulici. Ten bude hotov do začátku června, kdy musí silničáři kvůli opravám uzavřít vjezd na točnu ul. Průběžná a také dočasně zrušit přechod pro chodce, který se dá obejít přes točnu. Pak začnou samotné opravy vozovky, která mimo jiné dostane nové živičné vrstvy. „To bychom měli stihnout do začátku prázdnin. Poté už jen demontujeme provizorní panelové napojení pro autobusy,“ doplnil vedoucí údržby silnic Ostravských komunikací Tomáš Svoboda.

Silničáři současně upozorňují cestující MHD a také pasažéry příměstských autobusových linek spojujících Ostravu a Opavsko, že dojde k přemístění zastávek a ke změně v zajíždění některých linek. Zastávka „Opavská“, přes kterou projíždí linka MHD č. 40 od Globusu a linka č. 47 od Plesné, se od 1. června přemisťuje na ulici Průběžnou za křižovatku s ulicí Spojovací. Zastávka „Opavská“ ve směru na Globus a Plesnou se přesouvá na ulici Spojovací na tamní stávající zastávku.

Informace pro cestující zajistí Koordinátor ODIS, tedy společnost která spravuje Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje. Cestující by se vše potřebné měli dozvědět i na samotných autobusových zastávkách, kterých se změny dotknou.T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

T-DIRIT s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

EVD SPOLEK CZ s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků