Společnost HEIMSTADEN rozvíjí dostupnost nájemního bydlení

  • 17. června 2021,
  • 9:51,
  • PR

Kvalitní a pravidelně aktualizovaná hodnotová mapa nájmů je jedním ze zásadních klíčů k dalšímu rozvoji dostupného nájemního bydlení v ČR. Na jednání v Havířově se na tom jednoznačně shodli ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová, předseda Sdružení nájemníků ČR Milan Taraba a členové prezidia Asociace nájemního bydlení.

Jan Rafaj, viceprezident Asociace nájemního bydlení: S paní ministryní jsme ukázali různé typy bydlení, které poskytujeme. V Karviné a v Havířově jsme ji vzali do těch nejsložitějších oblastí, kde máme největší neobsazenost. Žijí zde i občané, kteří mají třeba více problémů komplikací atd., takže potřebují i třeba sociální asistované pomoci přitom bydlením.

Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj ČR, ANO: My jsme se chtěli pokusit do toho září prohnat to třetím čtením, ať to nespadne pod stůl a pak samozřejmě už budou volby a tak dále a nechat to prostě na Senátu a třeba ještě ten zákon doladit tam. To by byla jako moje taková jako přání. Jak to spadne pod stůl a začneme znova, tak ten zákon nebudeme mít ještě ani za tři roky.

Jan Rafaj, viceprezident Asociace nájemního bydlení: Těch problémů s bydlením je samozřejmě velká spousta, ale zároveň jsme jí také ukazovali, jak můžeme ty oblasti revitalizace, takže jsme zrovna tady na Šumbarku ukazovali, jak odspodu postupně jdeme od Lidlu. Tu oblast budeme rekonstruovat, budou tady vznikat nové typy bydlení a jak budeme pracovat také s tím veřejným prostorem.

Tomáš Tikal: Asociace nájemního bydlení a Sdružení nájemníků ČR společně jednoznačně podpořily ministerstvo pro místní rozvoj ve snaze spustit celý systém, co nejdříve.JPP Development Group s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Podlahy Gajdoš s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků