LIBERTY Ostrava ocenila zaměstnance, kteří se zapojili do květnové výzvy Do práce na kole

  • 17. června 2021,
  • 18:39,
  • PR

Stovky zaměstnanců LIBERTY Ostrava denně dojíždějí do práce na kole. Část z nich se také zapojila do jedenácté květnové celostátní výzvy Do práce na kole, která podporuje aktivní a bezpečný způsob dopravy. Do výzvy se registrovalo 42 pracovníků z různých závodů huti, kteří najezdili nebo nachodili dohromady přes 17 tisíc kilometrů. Včera jim huť předala ocenění za nejlepší výkony.

“Do huti denně dojíždí na kole několik set našich pracovníků. Abychom je podpořili v tomto aktivním způsobu dopravy, který navíc utužuje vztahy mezi kolegy na pracovištích, pokryje huť jejich náklady spojené s registrací. Navíc jsme odměnili nejlepší tým huti i mimořádné výkony jednotlivců, kteří při cestování do práce najeli či nachodili nejvyšší počet kilometrů,“ uvedla Barbora Černá Dvořáková, která má v LIBERTY Ostrava na starosti společenskou odpovědnost.

Nejvíce kilometrů si v průběhu května připsal Pavel Hřivňacký, který najezdil 2 093,2 km. Mezi ostravskými cyklisty získal 9. místo a v celorepublikovém srovnání pak 65. pozici. „Bydlím v Kravařích a jezdím do práce na kole každý den. Nejkratší cestou je to v jednom směru asi 38 kilometrů. Během výzvy jsem chtěl nasbírat nějaké kilometry navíc, tak jsem to bral trochu oklikou,“ popsal své úsilí Pavel Hřivňacký z válcovny pásů. Na jeho výkonu je pozoruhodný i prostředek, který používá. „Kamarád vyhazoval starší dámské kolo. Bylo mi kola líto, tak jsem si ho vzal a už deset let na něm jezdím. Ročně najezdím přes sedm tisíc kilometrů, takže z původních součástek zůstal už jen rám a sedlo, ale ty pořád drží,“ dodal.

LIBERTY Ostrava je integrovaný hutní podnik s roční výrobní kapacitou 3,6 milionu tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví, strojírenství a petrochemickém průmyslu. Je tuzemským lídrem ve výrobě silničních svodidel a trubek. Kromě českého trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí světa. Spolu s dceřinými společnostmi má 6000 zaměstnanců. Díky nadstandardní ekologizaci vyrábí své výrobky s minimálním možným dopadem na životní prostředí. Huť patří do skupiny LIBERTY Steel Group.

LIBERTY Steel Group je součástí globálního uskupení GFG Alliance, patřícího rodině Sanjeeva Gupty. GFG Alliance má tři nezávislé průmyslové divize: ocelářskou LIBERTY Steel Group, hliníkářskou ALVANCE a energetickou SIMEC, které sdílejí stejné hodnoty a usilují o dlouhodobě udržitelnou budoucnost pro průmysl i společnost. GFG Alliance působí v 30 zemích světa, kde má celkem 35 000 zaměstnanců a obrat ve výši přes 20 miliard USD.

(GFG Alliance převzala ostravskou huť v červenci 2019 spolu s dalšími šesti ocelářskými podniky a pěti servisními centry v sedmi zemích Evropy. Prostřednictvím této transakce ve výši 740 milionů eur se ze skupiny Liberty Steel Group stal osmý největší výrobce oceli na světě mimo Čínu s celkovou kapacitou 18 milionů tun hotových ocelových výrobků.)

www.libertyostrava.cz

www.libertysteelgroup.com

www.gfgalliance.comCloverleaf Limited s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 140 do 200 Kč/hod.

Detail

SHOBOD-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků