Ostrava má ode dneška specializované centrum uměleckých terapií pro handicapované spoluobčany

  • 18. června 2021,
  • 13:41,
  • PR

Nové Centrum uměleckých terapií Skořápka dnes otevřela ostravská Lidová konzervatoř a Múzická škola, příspěvková organizace. Centrum je netradičním kulturním zařízením, které bude na Ostravsku pečovat o občany se speciálními potřebami. Vzniklo místo někdejšího soukromého gymnázia na ulici U Dvoru v Mariánských Horách a jeho vybudování stálo Ostravu zhruba 28 milionů korun.

„Budeme pomáhat v oblasti sociální, umělecké a terapeutické. Handicapovaným nabídneme smysluplný program, možnosti rozvoje a speciální pedagogické vedení. Spojíme pod odborným vedením umění s terapií. Cílem je přispívat k léčbě a psychické pohodě s ohledem na specifický zdravotní stav každého z klientů,“ říká ředitelka ostravské Lidové konzervatoře a Múzické školy Miloslava Soukupová. Veřejná konzervatoř je provozovatelem centra, zřizovatelem je statutární město Ostrava.

Centrum Skořápka je určeno pro všechny věkové kategorie klientů – od tří let až do seniorského věku. Fungovat bude denně od půl osmé ráno do půl osmé večer. Nabídne terapeutické divadelní a pohybové obory, práci s loutkami a rytmickou terapii. Vše pod vedením renomovaných umělců a zkušených pedagogů. Chod bude hradit ze svého rozpočtu město Ostrava.

„V tuto chvíli pracujeme na oslovení veřejnosti, odborných lékařů a poradenských center, aby se o nás potřební spoluobčané co nejdříve dozvěděli. Terapeutické obory pak otevřeme se začátkem školního roku,“ doplnila ředitelka Soukupová.

Od září se otevře také Klub Skořápka. Ten budou moci navštěvovat dospělí od 18 do 45 let s mentálním a kombinovaným postižením, kteří mají sníženou samostatnost. Čekat na ně budou taneční terapie, arteterapie, návštěvy divadelních představení, muzicírování, ale i nácvik péče o domácnost či základy společenského chování a zdravého životního stylu. Spektrum činností nového ostravského centra uměleckých terapií doplní ještě Estetická školička Skořápka určená všem dětem ve věku tři až čtyři roky.SALEX-STAV s.r.o..
Ostrava
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 22 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nikolas Kakur - ZPEVNĚNÉ PLOCHY (Ostrava, Opava, Nový Jičín)
Ostrava
od 15 200 do 22 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků