RBP je partnerem mistrovství světa v para hokeji

  • 23. června 2021,
  • 12:07,
  • PR

Zdravotní pojišťovna RBP se stala jedním z partnerů Mistrovství světa v para hokeji, které probíhá od 19. do 26. června 2021 v Ostravě. „Podpora lidí s hendikepem je jedním z pilířů naší dlouhodobé strategie. Partnerství s mistrovstvím světa je pro nás příležitostí poukázat na to, že ani poškození páteře a významné omezení pohybu nemusí znamenat konec aktivního života,“ říká výkonný ředitel RBP Antonín Klimša.

V rámci mistrovství světa, kterého se vedle české reprezentace účastní národní týmy z Kanady, USA, Ruska, Slovenska nebo Norska. „V rámci této mimořádné sportovní události bude všem fanouškům k dispozici také venkovní fanzóna s bohatým programem, který doplní i náš Stan zdraví RBP s fit zónou,“ vysvětluje Lucie Ševčíková, vedoucí odboru komunikace a marketingu RBP.

RBP se zaměřuje nejen na podporu hendikepovaných sportovců, ale zejména na služby poskytované osobám s různými druhy zdravotního omezení. Příkladem může být její bezbariérové webové prostředí, které se přizpůsobuje všem běžným zobrazovacím zařízením, ať už jde o tablety, chytré telefony nebo notebooky. Ojedinělou vlastností nových webových stránek je jejich přístupnost pro osoby se zrakovým postižením. „Texty je možné zvětšit až o 400 % a přizpůsobit je individuálním zrakovým dispozicím uživatele. Pro ty, kteří svůj zrak ztratili bohužel úplně, je k dispozici také funkce procházení obsahu webu pomocí speciální čtečky. Ta předčítá nevidomému uživateli nejen publikovaný text, ale také popisky obrázků a naviguje jej po celé stránce. Čtečka uživateli sděluje, které prvky jsou aktivní a kterými přejde například na další stranu,“ popisuje ředitel Klimša.

Pro seniory, pro pojištěnce s poruchami sluchu a neslyšící osoby vůbec je k dispozici možnost textového hovoru s přepisem. K jeho aktivaci stačí kliknout na piktogram přeškrtnutého ucha a po zobrazení stránky vepsat do příslušné kolonky telefonní číslo klienta, který službu požaduje. Hovor s přepis se aktivuje příkazem „ZAVOLEJTE MI“ a následnou písemnou výzvou k zahájení komunikace. Po celou dobu telefonování pak volající může sledovat přepis svého hovoru na monitoru počítače.

Do bezbariérového přístupu RBP spadá i program revitalizace jejích kamenných poboček. Ty postupně procházejí programem, který je zaměřen na jejich komfort, dobrou dopravní dostupnost a zcela bezbariérový přístup pro hendikepované osoby.

RBP, zdravotní pojišťovna je největší regionální zaměstnaneckou zdravotní pojišťovnou v České republice. Registruje přes 430 tisíc pojištěnců, kteří mají k dispozici 41 poboček a spolupracuje s bezmála 14 tisíci smluvních lékařů. Svým klientům v rámci preventivních a bonusových programů poskytuje široké spektrum příspěvků a celoročně pro ně pořádá i celou řadu zdravotně osvětových a prezentačních akcí. RBP je členem Svazu zdravotních pojišťoven ČR. Angažuje se v rámci rozvoje inovativních lékařských postupů a projektů, podporuje prevenci a zdravý životní styl obyvatelstva a aktivně spolupracuje na řešení systémových otázek a principů českého zdravotnictví.

Více informací o službách, programech a aktivitách RBP naleznete na www.rbp213.cz.Autodoprava Langer s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Adam epox s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 18 500 Kč/měsíc

Detail

-OCHI - INŽENÝRING, spol. s r.o.
Ostrava
od 40 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků