Energie pro kulturu. Putovní festival představí známé umělce i lokální divadla a kapely

  • 14. července 2021,
  • 17:36,
  • PR

Druhý ročník dvoudenního putovního festivalu Energie pro kulturu se vydává do šesti českých regionálních měst a opět představuje známé umělce ve spojení s lokálními divadly, kapelami, občanskými sdruženími či jinými kulturními institucemi. Akce míří jak na dospělé publikum tak i na děti, pro které bude připraven zábavní program spolu s workshopy a dílnami. I tento rok je akce pro návštěvníky zdarma.

Z důvodů omezení pořádání kulturních akcí kvůli pandemii Covid-19 v České republice, chceme ve spolupráci s partnerem projektu Skupinou ČEZ představit umělce, kteří nemohli, nebo nemohou vykonávat svoji činnost a podpořit je v této složité době. Pro mnoho z nich je toto léto jedna z mála příležitostí, jak prezentovat svoji tvorbu a věříme, že právě touto cestou se nám podaří vrátit energii jak k divákům tak i k samotným umělcům a vytvořit atmosféru festivalů, které si pamatujeme z minulých let.

Akce je rozdělena na dva dny. Čtvrteční program bude patřit divadlu. Ten začíná představením místních divadelních spolků a klubů, které v závěru dne doplní jeden z hlavních vystupujících, jako je soubor Cirk La Putyka nebo Jaroslav Dušek s představením Sláva strojů a měst.

Páteční program bude pak patřit pouze hudebním produkci, kdy přivítáme na pódiu místní kapely, sbory či soubory. Festival je večer zakončen hudebním představením známých zpěváků, zpěvaček a skupin. Mezi letošní hlavní účinkující patří Anna K, Aneta Langerová, Jaroslav Uhlíř & Band, David Koller, Meky Žbirka, Lake Malawi a Poetika.

V areálu budou i tentokrát působit neziskové spolky, jako jsou chráněné dílny nebo kavárny. Součástí bude i Skupinou ČEZ vytvořená Energy Zóna, kde budou moci návštěvníci za pomocí lehkých sportovních činností získat peníze pro lokální neziskové organizace. Návštěvníci budou moci využít také gastro zónu s nabídkou z lokálních podniků.

Dodržení hygienických nařízení je pro nás jedním z nejdůležitějších prvků festivalu, proto bude v celém areálu dostatečný počet desinfekčních stojanů a bude probíhat častý úklid WC a ostatních dotykových ploch.

To vše za mediální podpory sítě rádia Kiss a zpravodajství Deník. Generálním partnerem projektu Energie pro kulturu je Skupina ČEZ.

Města a termíny festivalu Energie pro kulturu:

15. 7. - 16. 7. 2021 Ostrava, Dolní Vítkovice

22. 7. - 23. 7. 2021 České Budějovice, Sokolský ostrov

29. 7. - 30. 7. 2021 Mělník, Mělnická náplavka

5. 8. - 6. 8. 2021 Plzeň, DEPO 2015

9. 9. - 10. 9. 2021 Třebíč, Podzámecká niva

16. 9. - 17. 9. 2021 Děčín, Zámecká zahrada

Vstupné je pro návštěvníky zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě, nutná rezervace v síti Ticketmaster.SHOBOD-STAV s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 15 200 Kč/měsíc

Detail

Skarot CZ s.r.o. Novinářská 533, Ostrava
Ostrava
od 18 500 do 21 000 Kč/měsíc

Detail

TYSAX s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 19 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků