Radúz Mácha je absolventem ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava a postgraduálního studia VUT Brno. Za svou profesní kariéru působil na řadě manažerských postů. Začínal v Tesle Rožnov, kde se na konci osmdesátých a počátku devadesátých let minulého století stal ředitelem závodu barevných televizních obrazovek. V letech 1991 - 1992 byl obchodním ředitelem firmy Osvětlovací sklo Valašské Meziříčí, poté v druhé polovině devadesátých let působil jako ředitel prodeje a marketingu společnosti se zahraniční kapitálovou účastí, která se zabývala exportem českého zboží na teritorium Společenství nezávislých států. V letech 1999 - 2000 zastával funkci hlavního manažera pro výrobu a obchod společnosti TCT Rožnov pod Radhoštěm. Od roku 2001 do roku 2010 byl výkonným ředitelem sviadnovských společností AMBRA - Group a AMBRA Trade. V letech 2011 - 2013 potom působil ve funkci manažera exportu pro země Společenství nezávislých států společností Mezservis a TES Vsetín, posledním jeho působištěm byl Technoprojekt Ostrava, kdy byl manažerem pro obchod a marketing.
Nový ředitel chce navázat na dosavadní dlouholetou práci Sdružení ve prospěch kraje a zároveň přinést i nové impulsy pro jeho budoucí činnost. Sdružení by mělo být nejen uznávaným a respektovaným subjektem v regionu, ale mělo by získat rovněž vyšší prestiž s celostátním, případně i mezinárodním přesahem své činnosti při prosazování zájmů svých členů a jimi definovaných priorit.
To zásadní, čím by se mělo Sdružení v dalším období prioritně zabývat, definoval do čtyř okruhů: „Prvním je podpora hospodářského rozvoje regionu, jeho konkurenceschopnosti, problematika zaměstnanosti, zlepšování podnikatelského prostředí a podpora investic. Za druhé je to podpora rozvoje veřejné infrastruktury obecně, což se týká nejen dopravy a napojení regionu na mezinárodní dopravní sítě, ale také životního prostředí, zejména ve vazbě na snižování znečištění ovzduší či ekologických zátěží,"popsal Radúz Mácha.
Třetí oblastí, na kterou by se chtěl zaměřit, nazval „harmonický rozvoj občana regionu". „Tady patří otázky vzdělanosti a kvality lidských zdrojů, sepětí školství s prioritami praxe, účinnosti vědy, výzkumu. Nedílnou součástí je také problematika zdravotnictví, kultury a sportu. Čtvrtou, nesmírně významnou oblastí, je potom komunikace uvnitř i vně regionu se všemi, kteří mohou napomoci podpořit aktivity vedoucí k rozvoji regionu, jeho prosperity a zlepšení pozice v rámci České republiky,"upřesnil nový ředitel.
„Úspěch činnosti Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z velké části závisí také na kvalitě vedení a vlastní práci personálu. Chtěl bych proto novému řediteli popřát hodně úspěchů," uvedl prezident Sdružení Pavel Bartoš.
Sdružení pro rozvoj MSK sjednocuje regionální aktivity, podílí se na přípravě programových dokumentů a stanovení priorit. Uskupení v regionu působí od roku 1990, mezi jeho členy patří velké průmyslové podniky, stavební firmy, projekční organizace, distribuční společnosti, oborové klastry, rozvojové agentury, ale i školy, zdravotnická zařízení, města a obce. Ve Sdružení vnímají jeho členové oporu při řešení mnoha náročných situací.