Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Základní škola Lískovec vyhrála tradiční Putovní pohár

Frýdek-Místek |

Na dopravním hřišti v Místku se uskutečnil další ročník oblíbené preventivní soutěže O Putovní pohár. Tu pro žáky čtvrtých tříd základních škol připravili strážníci oddělení prevence a osvěty Městské policie Frýdek-Místek.

Každou školu reprezentovalo čtyřčlenné družstvo složené ze dvou dívek a dvou chlapců. Soutěžící si během dne poměřili své znalosti, dovednosti i schopnost týmové spolupráce ve čtyřech disciplínách.

Tomáš Zapletal, ředitel MP Frýdek-Místek: "Celý putovní pohár se skládá z několika disciplín, které děti musí absolvovat. Je tady kontrolovaná jízda po dopravním hřišti. Potom tady mají jízdu zručnosti, aby prokázali, jak dokážou ovládat jízdní kolo jako takové. Je tady také znalostní test a jedna disciplína je zaměřena na poskytnutí první pomoci. Je to už třináctý ročník Putovního poháru městské policie, kdy se preventivně snažíme zaměřit na malé děti, konkrétně na čtvrté třídy. A toto je vyvrcholením teoretické a praktické výchovy."

Lukáš Kmec (ANO), náměstek primátora F-M: "Tady si děti osvojí nějaká pravidla silničního provozu, ať už jako cyklisté nebo chodci. To znamená, že jsme tady na dopravním hřišti, ale i nějaké prvky první pomoci, aby dokázali zvládat krizové situace na ulici."

Pochopil jsem, že tady dnes nepůjde o rychlost.

Lukáš Kmec (ANO), náměstek primátora F-M: "Přesně tak. Nejde úplně o rychlost, jde samozřejmě o správnost. To znamená, aby na té správné značce zareagovali tak, jak mají, aby poznali, co to je dej přednost v jízdě, stopka, aby dokázali vyhodnotit situaci z hlediska cyklisty nebo třeba in-line bruslaře a aby se dokázali pohybovat na cyklostezkách a tady po městě."

Pro děti byl po celou dobu soutěže připraven také bohatý doprovodný program, o který se postarali Klauni na volné noze a který přispěl k příjemné a veselé atmosféře celé akce.

anketa: účastníci Putovního poháru: "Včera jsme byli na dopravním hřišti, tady jsme se připravovali a trénovali jsme doma."

A jaké jsou ty zásady při ježdění na kole?

anketa: účastníci Putovního poháru: "Hlavně jezdit opatrně a dávat fakt ty přednosti v jízdě, když jsou ty značky, a koukat se hlavně právě na ty značky."

Jak by cyklista měl být vybaven?

anketa: účastníci Putovního poháru: "Měl by mít dvě brzdy, kdyby se mu jedna pokazila, a odrazky."

A co na hlavě.

anketa: účastníci Putovního poháru: "Helmu!"

Soutěžíte jako tým, tak pomýšlíte na vítězství, nebo jak to máte?

anketa: účastníci Putovního poháru: "Stoprocentně. Už jsme uspěli jednou, takže znova chceme."
anketa: účastníci Putovního poháru: "Je to úplně fantastická akce. My tady nejsme poprvé. Před dvěma lety jsme vyhráli pohár, takže jsme si pro ten pohár přijeli znovu a budu moc ráda, pokud se to dětem podaří."

V kategorii školních družstev zvítězila Základní škola Lískovec, na druhém místě skončila Základní škola Jiřího z Poděbrad a třetí příčku obsadila Základní škola Sviadnov.

Nahlásit chybu


Opilý řidič v osobním autě usmrtil cyklistu, pak z místa ujel a znovu boural

Dnes 13:19 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Kriminalisté z Frýdku-Místku prověřují tragickou dopravní nehodu, která se stala v pondělí 6. července ráno v Dolní Lomné. Mladý řidič osobního auta měl podle dosavadních informací vjet do protisměru a následně na chodník, kde se střetl s cyklistou. Ten i přes poskytnutou pomoc na místě zemřel.

Největší zájem o vyšetření melanomu byl ve Frýdku-Místku

Dnes 12:43 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Celorepubliková preventivní akce Spolu proti melanomu letos odhalila celkem 315 kožních nádorů různého typu. Největší zájem o bezplatné vyšetření kůže byl ve Frýdku-Místku.

Město na dotacích rozdělí přes 35 milionů korun, nejvíce půjde do sociální oblasti

Dnes 10:36 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Město v příštím roce rozdělí v dotačních programech více než 35 milionů korun. Tyto peníze podpoří sport, kulturu, obnovu kulturních památek, volnočasovou a sociální oblast.

Ostrava podpoří kulturu dvanácti miliony korun. Šanci mají zavedené akce i nováčci

Včera 14:03 | Ostrava-město | Anna Břenková

Kulturní život v Ostravě dostane další finanční podporu. Město uvolňuje celkem 12 milionů korun, které podpoří nejrůznější kulturní projekty. Zájemci o dotace mohou své žádosti letos poprvé podávat online.

Dobráci z Janovic slavili 120 let od založení sboru

Dnes 10:26 | Janovice | Libor Běčák

Dobrovolní hasiči z Janovic oslavili 120 let od založení svého sboru. Po mši a slavnostní schůzi následoval průvod od zbrojnice do areálu školy, kde se odvíjel program pro veřejnost.

Mladá řidička se vyhýbala opilému cyklistovi, skončila v příkopu a těžce se zranil její spolujezdec

Včera 13:58 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté prověřují dopravní nehodu, ke které došlo v sobotu večer na silnici I/46 v Dolních Životicích - Herticích na Opavsku. Mladá řidička se podle předběžných informací měla vyhýbat neosvětlenému cyklistovi, po zařazení zpět do pruhu ale sjela mimo silnici a skončila v příkopu. Její spolujezdec zůstal ve vozidle zaklíněn a ve vážném stavu byl předán záchranářům.

Cizinecká policie odhalila tři řidiče s padělanými řidičskými průkazy

Včera 12:38 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Cizinecká policie v Moravskoslezském kraji v krátké době odhalila tři případy řidičů, kteří při silniční kontrole předložili padělané řidičské průkazy. Policisté si u dokladů všimli nesrovnalostí a všem třem mužům sdělili podezření z přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny.

Konec prázdného místa v centru Ostravy. V lokalitě Malé Lauby vyroste moderní bytový dům

4. července 2026 14:09 | Ostrava-město | Anna Břenková

Dlouho nevyužívaný prostor u Masarykova náměstí čeká proměna. Místo původně zamýšlené kliniky vyroste v lokalitě Malé Lauby moderní bytový dům. Projekt počítá také s komerčními prostory pro obchody nebo služby.

Letní dílna budoucích architektů připomíná tradici zaniklých lázní v Karlovicích

Včera 11:28 | Bruntál | Karel Soukop

Skupiny studentů brněnské fakulty architektury se sjely do Karlovic na Vrbensku v Jeseníkách. Jejich letní dílna s názvem „Znovu se nadechnout“ si klade za cíl připomenout tradici před sto lety zaniklých klimatických lázní. Ty byly kdysi v Karlovicích oblíbené a velmi vyhledávané. Dnes ji připomíná pouze několik dochovaných fotografií.

Fotbal slavil kulatiny i finále Ligy mistrů mládeže

Včera 7:17 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka zažila velký sportovní svátek. Rušno bylo na fotbalovém stadionu, kde si lidé připomněli 80 let existence místní kopané. Současně zdejší klub hostil i Finále Ligy mistrů mládeže okresu Nový Jičín.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Akce 5. Základní školy ve Frýdku-Místku byly zaměřena na prevenci

Dnes 12:47 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

A ještě jednou prevence. Pátá Základní škola ve Frýdku-Místku pořádala akci s názvem Prevence rizikového chování hravou formou. Štáb TV Polar byl u toho.

Čtrnáctiletý chlapec se ve čtvrtek topil v řece Ostravici ve Frýdku-Místku

3. července 2026 13:27 | Frýdek-Místek | Anna Břenková

14letý chlapec spadl z jezu řeky Ostravice a začal se topit. Z vody ho vytáhli kamarádi, byl v bezvědomí. Život mu zachránil kolemjdoucí záchranář, který okamžitě zahájil masáž srdce. Po resuscitaci lékaři chlapce v kritickém stavu přepravili vrtulníkem do nemocnice. Případ nyní vyšetřují kriminalisté.

Chlebovice zažily tělocvik s hokejisty Frýdku-Místku

2. července 2026 19:24 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Hokejový klub Frýdek-Místek dlouhodobě spolupracuje se základními školami na zpestření hodin tělesné výchovy. Tentokrát přišla řada na Základní školu v Chlebovicích.

Žáci se bavili i vzdělávali při akci Bezpečně na prázdniny

2. července 2026 19:19 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Žáci základních škol se v posledním týdnu školního roku určitě více bavili než učili. Na 4. základní škole jim pedagogové připravili velmi zajímavou preventivně - bezpečnostní akci.

Frýdek-Místek podporuje vzdělávání, ocenil talentované studenty

2. července 2026 19:15 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal

Vedení města se rozhodlo ocenit nejúspěšnější žáky a studenty, kteří reprezentují Frýdek-Místek. A ocenění se dočkali i učitelé, kteří se na výsledcích svých žáků podíleli.

Základní škola Lískovec vyhrála tradiční Putovní pohár
Vydáno 6. července 2026 12:45, Frýdek-Místek, Tomáš Tikal
Na dopravním hřišti v Místku se uskutečnil další ročník oblíbené preventivní soutěže O Putovní pohár. Tu pro žáky čtvrtých tříd základních škol připravili strážníci oddělení prevence a osvěty Městské policie Frýdek-Místek.

Každou školu reprezentovalo čtyřčlenné družstvo složené ze dvou dívek a dvou chlapců. Soutěžící si během dne poměřili své znalosti, dovednosti i schopnost týmové spolupráce ve čtyřech disciplínách.

Tomáš Zapletal, ředitel MP Frýdek-Místek: "Celý putovní pohár se skládá z několika disciplín, které děti musí absolvovat. Je tady kontrolovaná jízda po dopravním hřišti. Potom tady mají jízdu zručnosti, aby prokázali, jak dokážou ovládat jízdní kolo jako takové. Je tady také znalostní test a jedna disciplína je zaměřena na poskytnutí první pomoci. Je to už třináctý ročník Putovního poháru městské policie, kdy se preventivně snažíme zaměřit na malé děti, konkrétně na čtvrté třídy. A toto je vyvrcholením teoretické a praktické výchovy."

Lukáš Kmec (ANO), náměstek primátora F-M: "Tady si děti osvojí nějaká pravidla silničního provozu, ať už jako cyklisté nebo chodci. To znamená, že jsme tady na dopravním hřišti, ale i nějaké prvky první pomoci, aby dokázali zvládat krizové situace na ulici."

Pochopil jsem, že tady dnes nepůjde o rychlost.

Lukáš Kmec (ANO), náměstek primátora F-M: "Přesně tak. Nejde úplně o rychlost, jde samozřejmě o správnost. To znamená, aby na té správné značce zareagovali tak, jak mají, aby poznali, co to je dej přednost v jízdě, stopka, aby dokázali vyhodnotit situaci z hlediska cyklisty nebo třeba in-line bruslaře a aby se dokázali pohybovat na cyklostezkách a tady po městě."

Pro děti byl po celou dobu soutěže připraven také bohatý doprovodný program, o který se postarali Klauni na volné noze a který přispěl k příjemné a veselé atmosféře celé akce.

anketa: účastníci Putovního poháru: "Včera jsme byli na dopravním hřišti, tady jsme se připravovali a trénovali jsme doma."

A jaké jsou ty zásady při ježdění na kole?

anketa: účastníci Putovního poháru: "Hlavně jezdit opatrně a dávat fakt ty přednosti v jízdě, když jsou ty značky, a koukat se hlavně právě na ty značky."

Jak by cyklista měl být vybaven?

anketa: účastníci Putovního poháru: "Měl by mít dvě brzdy, kdyby se mu jedna pokazila, a odrazky."

A co na hlavě.

anketa: účastníci Putovního poháru: "Helmu!"

Soutěžíte jako tým, tak pomýšlíte na vítězství, nebo jak to máte?

anketa: účastníci Putovního poháru: "Stoprocentně. Už jsme uspěli jednou, takže znova chceme."
anketa: účastníci Putovního poháru: "Je to úplně fantastická akce. My tady nejsme poprvé. Před dvěma lety jsme vyhráli pohár, takže jsme si pro ten pohár přijeli znovu a budu moc ráda, pokud se to dětem podaří."

V kategorii školních družstev zvítězila Základní škola Lískovec, na druhém místě skončila Základní škola Jiřího z Poděbrad a třetí příčku obsadila Základní škola Sviadnov.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydek-mistek/11000055637/zakladni-skola-liskovec-vyhrala-tradicni-putovni-pohar