Mezi účastníky soutěže byl i tým policie a tři družstva z Polska. Nejvzdálenějšími byli záchranáři z Chebu.
Jiří Petrovský, ředitel HZS Bruntál. „Dnešní soutěž bude velmi náročná. Změnili jsme pravidla, změnili jsme některé disciplíny. Opravdu to bude mnohem náročnější pro ty soutěžní družstva.“
Soutěžní týmy čekalo plnění úkolů na osmi stanovištích. Podle předpokladu by to měly zvládnout do hodiny.
Jiří Patrovský, ředitel HZS Bruntál: „Soutěžit budou nejenom v té záchraně na vodě. Prověříme je dneska samozřejmě i z ošetřování první pomoci, máme připravené figuranty. Budou prověřeni jak ti hasiči nebo i záchranáři umí ovládat veškeré ty technické prostředky na vodu včetně člunu.“
Petr Kůdela, mluvčí HZS Ms kraje: „Tato soutěž je vždycky náročná, protože těch disciplín, ať už silových nebo zdravotnických, nebo na um při řízení motorového člunu, tak ty nároky jsou vysoké. Ale tím, že těch disciplín je více a sčítají se, tak když má nějaký tým nějakou slabší chvilku, tak pokud je dobrý, tak v konečném účtování potom může vyhrát.“
Všechny disciplíny byly skutečně náročné. K nejobtížnějším patřila podle většiny soutěžících zdravověda.
Libor Sobek, rozhodčí, ZZS MS kraje: „Jedná se o souhru celého týmu, někdy techniku resuscitace, někdy problém určení velitele toho týmu, protože každý je na jiné úrovni, takže vždycky je ta někdo dominantní a někdo v té zdravovědě nemá samozřejmě takový vztah.“
Anketa, soutěžící záchranáři: „Ve všem si věříme. My jsme to tu přijeli vyhrát.“
„Nejsložitější je vždycky zdravověda.“
„Najíždění do garáže a otáčení v garáži. Fouká, takže nás to trošku strhávalo. Zdravověda si myslím, že nebyla špatná, že jsme to zvládli.“
18. ročník soutěže se i přes nepřízeň počasí vydařil. Vítězem se stalo družstvo pořádkové policie z Frýdku Místku.