Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úspěšný projekt Malované zpívání má pokračování

  • Bruntál,

Další pokračování svého dlouhodobého audiovizuálního projektu nazvaného Malované zpívání představili v Galerii V  kapli žáci bruntálské Základní umělecké školy.

Úspěšný projekt Malované zpívání má pokračování

Další pokračování svého dlouhodobého audiovizuálního projektu nazvaného Malované zpívání představili v Galerii V kapli žáci bruntálské Základní umělecké školy.

Žáci výtvarného oboru animovali lidové písničky, použili při tom nahrávky dětí hudebního oboru. Animované tvorbě se věnují už od roku 2013. Získali několik ocenění na celostátní úrovni.

Kateřina Olejníčková, učitelka ZUŠ Bruntál, autorka projektu: „V roce 2014 jsme zrealizovali první Malované zpívání – společný mezioborový projekt. Tam získala ocenění písnička Vyletěla holubička ze skály. Bylo to na festivalu Animánie v Plzni a v roce 2016 jsme získali za další část Malovaného zpívání 1. Cenu v soutěži Oskárek. Je to soutěž animované tvorby žáků výtvarných oborů ZUŠ a je to ve Valašském Meziříčí

Animovaná tvorba je nemyslitelná bez vzájemné úzké spolupráce dětí z hudebního a výtvarného oboru.

Kateřina Olejníčková, učitelka ZUŠ Bruntál, autorka projektu: „Já děkuji kolegům z hudebního oddělení, kteří doprovázeli žáky, připravili s žáky písně. Všechno potom nahráli a my jsme potom měli s dětmi možnost animovat krátký film a učit se na tom pasovat ten obraz vlastně na zvuk, učit se tu postprodukci.“

Animace je moderní a pro děti velmi přitažlivou výtvarnou činností. Je trochu překvapivé, že, že baví i menší děti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy