Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stovky předškoláků na akci Těšíme se do školy

  • Bruntál,

Děti z bruntálských mateřských škol se každoročně setkávají s dětmi z prvního stupně základní školy Petrin. Letos se toto přátelské setkání konalo už po šesté.

Stovky předškoláků na akci Těšíme se do školy

Děti z bruntálských mateřských škol se každoročně setkávají s dětmi z prvního stupně základní školy Petrin. Letos se toto přátelské setkání konalo už po šesté.

Setkání nese název Cesta do školy a děti z mateřinek výtvarně tvořily na téma dané tímto názvem Letos se pořadatelé rozhodli pro změnu.

Pavla Schneiderová, učitelka a organizátorka akce: „My jsme se letos rozhodli pro změnu. Tématem letošního ročníku je můj andílek nebo můj anděl. Děti si tady vlastně vyrobí svého anděla a kromě toho samozřejmě pokračujeme tak jako každý rok ve volných kresbách.“

Dětem z mateřinek setkání umožňuje poznat školu a seznámit se s budoucími kamarády. Mělo by jim ulehčit nástup do školy, který pro ně představuje velkou změnu.

Anketa, účastníci akce: „Já maluju vraždící auto.“

„Traktor.“

„Domeček s dárkama.“

„Vánoce.“

„ Dům.“

„Maluju maincraft.!

„Maincraft.“

„ My malujeme tanka.“

„Tanka.“

Letošní Cesty doi školy se zúčastnilo na 350 dětí z mateřských škol. Příprava tak velké akce vyžaduje spoustu práce.

Pavla Schneiderová, učitelka a organizátorka akce: „Ráda bych poděkovala všem kolegům, kteří mi s organizací pomáhají, našim dětem z druhého stupně, které pomohly s přípravou a také městu Bruntál za finanční podporu naší akce.“

Všechny děti dostaly na závěr od pořadatelů sladkosti a drobné dárky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy