Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město Bruntál řeší dopravu na frekventované ulici

  • Bruntál,

Výrazného zlepšení dopravní situace se záhy dočkají obyvatelé bruntálské Uhlířské ulice na sídlišti Dolní. Ta je v současnosti hlavní spojkou mezi sídlištěm a centrem města. Vedení města vyslyšelo hlasy těch, kteří si na současný stav dopravy stěžovali.

Uhlířská ulice je velmi frekventovaná. Kromě lidí, kteří zde bydlí, ji využívají i ti, kteří míří třeba na Uhlířský vrch, k nedalekým zahrádkám, k bývalé lesní školce nebo za nákupy. Přejít zde silnici nebývá často vůbec jednoduché.

Anketa, obyvatelé lokality: „No, občas tady jezdí hodně rychle, ale spíše tady parkují na místech, kde to není moc vhodné.“

„No, jezdí, jezdí hodně rychle. Určitě. Tady v té zatáčce je to nepřehledné, takže by to bylo určitě k dobru věci.“

„Jezdí, jak někteří. Někteří jezdí, někteří ne. Nevím, nemám ponětí, jak by se to dalo, ale to záleží na lidech.“

Město se rozhodlo nevyhovující dopravní situaci řešit. Rada města na svém zasedání schválila soubor opatření a uložila zadat zpracování projektové dokumentace.

„Opatření budou spočívat jednak ve zpomalení rychlosti na 30 km v hodině a také v instalaci tzv. zpomalovacích polštářů. Hlavním důvodem tohoto kroku je zklidnit dopravní situaci v této části města tak, aby doprava tady byla bezpečnější a také přehlednější pro všechny účastníky silničního provozu,“ vysvětluje Jiří Ondášek, tiskový mluvčí MěÚ Bruntál:

Na Uhlířské ulici přibudou také čtyři přechody pro chodce a vzniknou zde i nová parkovací místa, kterých je zde stále nedostatek.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy