Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lyžování v Jeseníkách pokračuje, lyžaři se baví i závodí.

  • Bruntál,

Nejen omezení lyžařských areálů v Itálii ale především krásné předjarní počasí a zásoby sněhu lákají lyžaře do nejvyšších jesenických areálů. Sjíždějí se sem z celé Moravy, baví se, závodí či s dětmi účastní karnevalů na sněhu.

Kromě závodů organizovaných lyžařů si například v Karlově pod Pradědem mohou zazávodit celé rodiny i s dětmi. Na měřené trati si kdykoli každý víkend mohou vyzkoušet svou rychlost i umění v brankách obřího slalomu.

„Děláme měřený obří slalom pro veřejnost, dopoledne byly takové menší závody a teď už je pro veřejnost otevřená trať. Ceny nejsou, je to do 15. března a jsou slosovatelné permanentky. Kdo se zaregistruje na stránkách tak jsou slosovatelné dvě permanentky,“ vysvětluje organizátor závodů Kamil Bartošák.

„Zájem je veliký, i veřejnost, včera jsme tu byli nebo jsme tady od začátku sezóny, každý víkend stavíme trať pro veřejnost a těší se to velkému zájmu,“ dodává spoluorganizátor Víťa Šprtel.

Anketa, malí lyžaři: „Z Ostravy Poruby. Je dobrý sníh.“

„Z Ostravy, sníh dobrý, jezdí se mi dobře.“

„Jsem z Ostravy, sníh je celkem dobrý.“

„Jezdí se mi dobře.“

Krásného předjarního počasí využívají také mládežnické lyžařské kluby, které sem jezdí trénovat, závodit a stylově zakončit letošní lyžařskou sezónu. Nechybí ani lyžařský karneval v maskách na sněhu. Děti i jejich rodiče jsou opravdu vynalézaví a právem si zaslouží i drobnou odměnu od pořadatelů.

„Dneska jsme se tady sešli, kluby z Ostravy z Úseku Základního lyžování svazu České republiky abychom spolu ukončili takové zimní tréninky společnou akcí – závody, karneval.

Sešli jsme se tady kluby Českomoravské lyžařské školy z Karviné, Havířova, Hlučína, Ostravy a lyžaři VOKD z Ostravy. A teď proběhne rej masek na kopci na sněhu,“ popisuje předseda klubu Jaroslav Lukáš.

No a dospělí si mohou užívat opalování prvním jarním sluníčkem i grilovaných dobrot přímo na svahu. Stylový závěr sezóny bude v Jeseníkách pokračovat. Již příští víkend se tady uskuteční tradiční Karlovský vodník s dojezdem na vodní plochu.
AT SKADOM s.r.o. - pracoviště okres Bruntál
Bruntál
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

NN Životní pojišťovna N.V., pobočka pro Českou republiku - pracoviště Bruntál, Krnov
Krnov
od 25 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BAUMASCHINEN s.r.o. - provozovna Bruntál
Bruntál
od 38 000 do 45 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků