Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jste v karanténě? Postaráme se o váš nákup. Bruntálská radnice nabízí pomoc

  • Bruntál,

Také radnice v Bruntále pozorně sleduje situaci a nejnovější vývoj a situaci kolem šíření epidemie koronaviru. Jelikož největší problémy se zajišťováním nákupů potravin budou mít především lidé, kteří se dostali do karantény, rozhodla se nabídnout pomoc.

Vedení Bruntálu nabízí pomoc lidem v karanténě v Bruntále i okolních obcích, spadajících do oblasti ORP, tedy obce s rozšířenou působností. Na území Bruntálu aktuálně není znám žádný případ koronavirové nákazy.

„Nad rámec opatření státu, se kterými věřím jsou všichni seznámeni, má město Bruntál společně s obcemi v rámci ORP novou aktivitu a to je zajištění nebo nabídky zajištění potravin pro osoby, které se ocitly v karanténě a které nemohou využít svých přátel nebo rodinných příslušníků aby byli zásobováni potravinami. Celý systém je popsán na webových stránkách města a základem je, aby osoby, které skutečně a prokazatelně potřebují pomoc, aby kontaktovaly linku 156, tedy stálou služebnu městské policie, kdy strážníci městské policie dále zprostředkují kontakt podle obce na jednotlivé vytipované pracovníky, případně na sociální odbor, kdy máme stanovené služby k zajištění zásobování potravinami,“ říká starosta Bruntálu Petr Rys (STAN).

Nejnovější nařízení vlády má za následek především zrušení velkých kulturních akcí na území města.

„Budeme i v Bruntále rušit některé představení velká, ale jsme rádi, že se nám podařilo již mnohá realizovat, takže diváci nepřišli o divadelní zážitky. To se týká i plesové sezóny, proběhl úspěšně městský ples ve společenském domě,“ dodává programová pracovnice divadla Dita Dulovcová.

Zrušeny jsou také velké sportovní akce, jakou je například tradiční velká cena Bruntálu v plaveckém pětiboji. O přesunech termínů všech akcí či případném vracení vstupného budou návštěvníci informování na webových stránkách pořadatelů.
Mateřská škola, základní škola a střední škola Slezské diakonie Krnov .
Krnov
od 27 236 Kč/měsíc

Detail

UNEKO spol. s r. o.
Zátor
od 28 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Radek Sobotík
Staré Heřminovy
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků