Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

BRUNTÁL: sdělení a opatření úřadů na území města Bruntálu k pandemii COVID-19

 • 25. března 2020 13:22,
 • Bruntál,

V tomto článku shrnujeme důležitá oznámení a opatření MěÚ Bruntál a dalších úřadů a institucí, které je důležité sdělovat občanům žijícím na území města Bruntálu. Pokud máte další důležité informace k publikaci v tomto článku, zašlete je prosím na email: internet@polar.cz. Článek průběžně aktualizujeme.

Základní informace:

Dobrý den, 
dnes 24.3.2020 jsme se probudili do slunného, avšak mrazivého rána. Mrazivého naštěstí jen teplotně, protože počet osob nakažených COVID-19 se k dnešnímu ránu v Bruntále ani v okrese nezměnil. Platí tedy včerejší počet 6 v Bruntále. 
Petr Rys

VÝZVA SLEZSKÉ NEMOCNICE

Slezská nemocnice v Opavě oslovuje všechny soukromé majitele respirátorů FFP3. „Je nám jasné, že se nikde na skladech neválí stovky respirátorů FFP3, ale možná, že někteří řemeslníci či firmy jich několik mít mohou. Rádi bychom o tyto ochranné pomůcky veřejnost poprosili. V žádném případě jimi nebudeme plýtvat a vybavíme jimi pouze zdravotníky v první linii, kteří musí chránit zdraví obyvatel Opavska i v těchto těžkých časech. Případní dárci mohou respirátory dodat na ředitelství nemocnice. Budeme všem nesmírně vděční,“ sdělil mluvčí Slezské nemocnice Jiří Krušina.

www.mubruntal.cz/koronavirus

Facebook" target="_blank">www.mubruntal.cz

www.mubruntal.cz - KORONAVIRUS

Facebook Bruntál - Město mezi horami a vodou

Informační linka:

554 706 326

Lidé, kteří si nevědí rady v současné situaci mohou volat na telefonní číslo 554 706 326 a to v pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, v úterý a ve čtvrtek od 8 do 14 hodin a v pátek od 8 do 13 hodin.

Kontaktní čísla na Vojenskou linku psychologické pomoci:

  973 255 140

  973 255 141

  973 255 142

  Více informací o zřízené armádní lince naleznete ZDE:

Městský úřad:

Úřední hodiny pro veřejnost jsou zrušeny až do odvolání.

Využívejte telefonické či e-mailové komunikace. V některých případechje možné sjednat osobní schůzku. Telefonní a e-mailové kontakty naleznete zde.

Chod úřadu i města bude nadále zajišťován, pouze však bez přítomnosti veřejnosti.

Podání lze na městský úřad podat prostřednictvím

 • datové schránky;
 • e-mailu, v případě, že občan vlastní zaručený elektronický podpis;
 • osobním vhozením písemnosti do schránky umístěné na hlavním vchodu do budovy B MěÚ;
 • využití služeb poštovní přepravy;
 • v nejkrajnějším případě ponechat na recepci MěÚ (jen v případě nutnosti potvrdit předání písemnosti).

Další informace o mimořádných opatřeních MěÚ Bruntál najdete zde.

Zajištění služeb

KONTAKTNÍ LINKY pro seniory nad 70 let věku, občany v nařízené karanténě, nebo v obtížené životní situaci – například omezen v pohybu –, a současně nemáte možnost požádat o zajištění nákupu své příbuzné, blízké, známé či sousedy, město pro občany správního obvodu obce s rozšířenou působností (ORP) Bruntál organizuje pomoc.

554 717 111 

156  Městská policie Bruntál

Zanechejte zde telefonický kontakt. Poté vás bude kontaktovat pracovník, který zjistí konkrétní potřeby a následně zabezpečí nákup potravin. Budete rovněž informováni o možnosti předání a způsobu zaplacení nákupu.

Seniory nad 70 let věku současně vyzýváme, aby v souladu s doporučením Vlády ČR nevycházeli mimo své domovy, s výjimkou návštěvy zdravotnických zařízení kvůli neodkladné zdravotní péči.

Školství

Mateřské školy jsou uzavřeny od úterý 17. března do pátku 27. března 2020 s možností dalšího prodloužení tohoto mimořádného opatření. 

ZAJIŠTĚNÍ PÉČE O DĚTI ZDRAVOTNÍKŮ, POLICISTŮ APOD.:

Základní škola Bruntál, Cihelní 6 - nezbytná péče o děti ve věku od 3 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil anebo pedagogickými nebo nepedagogickými pracovníky určené školy

Péče je poskytována v rozsahu 5 pracovních dní (od pondělí do pátku) od 7.00 hodin do 17.00 hodin. Péče bude vykonávána ve skupinách nejvýše po 15 dětech.

Doprava

VSTUP DO VOZŮ MHD JE POVOLEN POUZE S OCHRANOU ÚST A NOSU - ROUŠKA, ŠÁLA, ŠÁTEK APOD.

- vstup do vozů MHD pouze středovými a zadními dveřmi 

 - vozidlo zastaví na každé zastávce

Ostatní

PODHORSKÁ NEMOCNICE - LÉKAŘI

Z důvodu výskytu onemocnění COVID-19 v ČR Podhorská nemocnice a.s. přechodně ruší plánované hospitalizace, operace a ambulantní vyšetření, jež lze odložit. Netýká se to akutních případů. Omezení platí od úterý 17. března 2020 do odvolání. Nemocnice děkuje všem pacientům za pochopení.

Informační leták naleznete zde

Upozornění občanům: navštěvujte své praktické lékaře pouze ve zdraví ohrožujícím stavu! V jiných případech využijte možnosti kontaktovat ordinace telefonicky.

Telefonní čísla aktuálně ordinujících praktických lékařů najdete zde.

OKRESNÍ SPRÁVA SOCIÁLNÍHO ZABEZPEČENÍ: 

Okresní správa sociálního zabezpečení (OSSZ) Bruntál přistupuje k mimořádným organizačním opatřením. Osobní projednání bude možné zcela výjimečně a až po předchozím objednání. Objednat se lze prostřednictvím objednávkového systému na stránkách objednani.cssz.cz, kontaktního e-mailu: posta.br@cssz.cz, telefonu: 554 782 111. 

Neobjednaným klientům nebude vstup do budovy umožněn. OSSZ vyzývá klienty, aby komunikovali primárně elektronicky, telefonicky, případně prostřednictvím provozovatele poštovních služeb; zvážili, zda je nutné realizovat okamžitě podání, která nelze učinit elektronicky; realizovali platby primárně bezhotovostně.

Další informace o opatřeních OSSZ najdete zde.

TECHNICKÉ SLUŽBY BRUNTÁL:

Technické služby Bruntál z důvodu snižování rizika šíření nákazy novým koronavirem s účinností od pondělí 16. března 2020 do odvolání omezují provoz pro veřejnost na pondělí 8.00 – 10.00 hodin a středu 13.00 – 15.00 hodin. Mimo tyto stanovené hodiny budou TS Bruntál s.r.o uzavřeny. Bez prvotní telefonické či e-mailové domluvy se veřejnost do budovy TS nedostane.

Sběrný dvůr v ul. Polní v Bruntále je pro veřejnost do 24. března 2020 uzavřen.
Další informace najdete zde [JPG - tsbruntal.cz] a zde.

TURISTICKÉ INFORMAČNÍ CENTRUM je do odvolání uzavřeno. Infocentrum v rámci dopravního terminálu je prozatím v provozu; využívejte prosím zprostředkování služby skrze okénko. 

WELLNESS CENTRUM – KNIHOVNA – KINO CENTRUM – SAUNA Provoz do odvolání přerušen!

VÝZVA MAJITELŮM BYTŮ A DOMŮ

Vyzýváme odpovědné zástupce bytových družstev a společenství vlastníků jednotek, aby zabezpečili důkladnou a pravidelnou desinfekci součástí společných prostor, zejména klik dveří, madel a ovládacích panelů výtahů, bloků domovních zvonků a podobně. Děkujeme.

ROUŠKY – RESPIRÁTORY

Pokud doma šijete roušky a rádi byste je poskytli pracovníkům ve zdravotnictví, sociálních službách, bezpečnostních složkách nebo i ostatním občanům, můžete je přinést na stanici Městské policie Bruntál na náměstí Míru. Město Bruntál poté zajistí jejich další distribuci. Velmi děkujeme za solidaritu a ochotu pomoci.

BRUNTÁL SOBĚ – DOBROVOLNICKÁ POMOC!

V současné době se zaregistrovalo již 41 jednotlivců i organizací, s jejichž pomocí můžeme počítat.

A co konkrétního nabízí?

 • Rozvoz potřebných materiálů, léků a potravin 
 • šití roušek 
 • praní látek k výrobě roušek 
 • opravy šicích strojů 
 • příprava jídel 
 • výroba/míchání dezinfekčních prostředků 
 • psychická pomoc, podpora a rozptýlení (např. předčítání beletrie) po telefonu 
 • dobrovolník pro různou práci, kterou bude v danou chvíli potřeba 
 • finanční dary

Potřebujeme další dobrovolníky hlavně na šití roušek, dodávku látek na roušky včetně lemovek a gumiček.

Neváhejte a ozvěte se nám. Pište e-mailem na adresu pavlina.konecna@mubruntal.cz nebo volejte 702 294 604. Srdečně děkujeme.
..............................................................................................Ministerstvo zdravotnictví: 

Info web Ministerstva zdravotnictví:  www.koronavirus.mzcr.cz 
Info Linka Ministerstva zdravotnictví: 1212
Linku tísňového volání 155 používejte je v případě závažného zdravotního stavu!

Vlasta Balážová - pracoviště
Bruntál
od 87 Kč/hod.

Detail

VaK Bruntál a.s.
Bruntál
od 126 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků