Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Světová cyklistická špička se sjela do Jeseníků na letošní Závod míru U 23

Bruntál |

Do Jeseníků se sjela světová cyklistická špička kategorie U 23. Na závod míru Grand Prix Jeseníky po uvolnění restrikcí po covidu mohli konečně přijet i závodníci ze vzdálených zemí. Čekal na ně velmi náročný závod, plný stoupání s velkým převýšením.

Česká republika postavila do závodu velmi silný tým s nejvyššími ambicemi.

Leo König, ředitel závodu: „Tak rozhodně ten line up, který tady máme na závodě, je světová špička a my jsme hlavně rádi, že letos vypadá hodně silně český tým a to, co zatím předvádí v závodě, dvakrát žlutý trikot, pokaždé jiný jezdec, neuvěřitelné.“

Jaroslav Vašíček, bezpečnostní ředitel: „Tady máme kompletně tu nejlepší špičku z Evropy, tak tady máme Austrálii, máme zde Mexiko, Kanadu, Japonsko. Takže snad nám schází jediný Nový Zéland."

Český tým své kvality prokazoval již od úvodního prologu v Jeseníku, který vyhrál náš Mathias Vacek. Na něj navázal Pavel Bittner, který oblékl žlutý trikot hned po první etapě z Jeseníku do Rýmařova.

Pavel Bittner, český závodník: „V závěru jsem se snažil potvrdit to, co jsem tady dokázal minulý rok, trošku to uteklo o kousek, ale myslím, že můžu být spokojenej."

Nejtěžší etapa závodu s výjezdem k přehradě Dlouhé Stráně startovala v Bruntále a i tady byl Mathias Vacek těsně druhý.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Tak já jsem rád, že město Bruntál už podruhé hostí takto významnou sportovní událost. Takže je dobře, že ten Bruntál se aspoň tady tím způsobem znovu bude prezentovat a znovu nějak zviditelní.“

Lukáš Kubiš, reprezentant Slovenska: „Dnes nás čeká nejtěžší etapa s dvakrát výjezdem na Dlouhé Stráně, takže bude to opravdu velmi náročný den. Samozřejmě budeme tam bojovat do posledního momentu."

Roman Kreuziger, bývalý český  profesionál: "Tak já jsem se přijel jenom podívat, protože tady je vysoká úroveň, takže jsme se přijeli podívat, jestli tady není nějaký nadějný závodník, který by mohl přejít o kategorii výš.“

V závěrečné etapě opět bojoval o vítězství Pavel Bittner. Celý závod nakonec vyhrál Belgičan Lennert Van Eetvelt, náš Mathias Vacek skončil mezi 150 závodníky na krásném třetím místě.

Nahlásit chybu


K tématu

Královská etapa Závodu míru U23 vedla z Bruntálu na Dlouhé Stráně, účastnilo se 21 zemí celého světa

12. června 2023 9:14 | Celý MS kraj | Karel Soukop

21 zemí celého světa vyslalo své nejlepší cyklisty do 11. ročníku novodobého Závodu míru. Nejtěžší, tzv královská etapa překonávala převýšení z Bruntálu až k přehradě Dlouhé Stráně v Jeseníkách a cíli na Červenohorském sedle.

Bruntál a celé Bruntálsko se stává regionem cyklistiky. Terénní, horské i silniční

6. srpna 2023 15:03 | Bruntál | Karel Soukop

Bruntál i celé Bruntálsko se rok od roku stále častěji stává regionem cyklistiky. Pořadatelé amatérských i profesionálních závodů si zdejší terény i silnice vybírají stále častěji pro jejich pestrost, ale i náročnost.

Do Jeseníků dorazilo letošní Betlémské světlo. Přivezli ho skauti z Brna

20. prosince 2023 10:35 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Letošní Betlémské světlo je již v České republice a přijelo také do Jeseníků. Od roku 1989 ho sem jako symbol míru a přátelství přivážejí skauti z Brna. Navazují tak na původní aktivitu exilových skautů z Rakouska. To vše za pomoci vlaků Českých drah.


Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studentky karvinského gymnázia uspěly ve výzvě Daruj srdce, obdarovaly organizaci Modrý kříž

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Poslední halový turnaj ve futsale před začátkem fotbalové sezóny v Bruntále

7. dubna 2024 11:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Každému začátku předchází i nějaký konec. Jarní začátek fotbalové sezóny znamenal i v Bruntále konec zimních halových zápasů. Poslední turnaj ve futsale, který byl i přípravou na letní velkou kopanou, se odehrál v místní sportovní hale.

Stanislav Novák, fotograf proměn a událostí by se dožil 100 let, nyní má venkovní výstavu v Bruntále

31. března 2024 17:06 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Narodil se v roce 1923 a po studiích, praxi v Praze i válečném totálním nasazení v Německu žil a pracoval celých 45 let v Bruntále. Fotograf Stanislav Novák byl nejen geniálním dokumentaristou. Spolupracoval s mnoha novinami a jeho práci dodnes využívají historikové, badatelé a kronikáři.

Na bruntálském zámku proběhl velký velikonoční jarmark s kulturním programem

31. března 2024 0:28 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Navštívíme zámek v Bruntále, kde jeho provozovatel - Muzeum Bruntál připravil reprezentativní velikonoční jarmark. Již od ranních hodin se tady scházeli jednotlivci i celé rodiny. Jarmark proběhl v exteriérech zámku, nádvoří a přilehlých prostorách.

Právě byla zahájena přístavba nového Centrálního urgentního příjmu v krnovské nemocnici

27. března 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Jesenický expres

Krnovskou nemocnici s krajskou působností čeká v následujících týdnech významná investice v oblasti příjmu pacientů. Půjde o přestavbu urgentního příjmu, který ve stávající podobě funguje 20 let a přestává již nemocnici stačit.

Tradiční Velikonoční jarmark zaplnil centrum Bruntálu a přilákal děti i dospělé

25. března 2024 10:41 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Veřejná prostranství, náměstí, hrady a zámky v celé zemi v současnosti žijí velikonočními jarmarky. Jejich úroveň a bohatost vždy závisí na partnerech, kteří se na pořádání podílejí. V Bruntále přivítalo všechny bohatě vyzdobené náměstí a plno atrakcí.

Světová cyklistická špička se sjela do Jeseníků na letošní Závod míru U 23
Vydáno 6. června 2022 10:17, Bruntál, Karel Soukop
Do Jeseníků se sjela světová cyklistická špička kategorie U 23. Na závod míru Grand Prix Jeseníky po uvolnění restrikcí po covidu mohli konečně přijet i závodníci ze vzdálených zemí. Čekal na ně velmi náročný závod, plný stoupání s velkým převýšením.

Česká republika postavila do závodu velmi silný tým s nejvyššími ambicemi.

Leo König, ředitel závodu: „Tak rozhodně ten line up, který tady máme na závodě, je světová špička a my jsme hlavně rádi, že letos vypadá hodně silně český tým a to, co zatím předvádí v závodě, dvakrát žlutý trikot, pokaždé jiný jezdec, neuvěřitelné.“

Jaroslav Vašíček, bezpečnostní ředitel: „Tady máme kompletně tu nejlepší špičku z Evropy, tak tady máme Austrálii, máme zde Mexiko, Kanadu, Japonsko. Takže snad nám schází jediný Nový Zéland."

Český tým své kvality prokazoval již od úvodního prologu v Jeseníku, který vyhrál náš Mathias Vacek. Na něj navázal Pavel Bittner, který oblékl žlutý trikot hned po první etapě z Jeseníku do Rýmařova.

Pavel Bittner, český závodník: „V závěru jsem se snažil potvrdit to, co jsem tady dokázal minulý rok, trošku to uteklo o kousek, ale myslím, že můžu být spokojenej."

Nejtěžší etapa závodu s výjezdem k přehradě Dlouhé Stráně startovala v Bruntále a i tady byl Mathias Vacek těsně druhý.

Martin Henč (ANO), místostarosta Bruntálu: „Tak já jsem rád, že město Bruntál už podruhé hostí takto významnou sportovní událost. Takže je dobře, že ten Bruntál se aspoň tady tím způsobem znovu bude prezentovat a znovu nějak zviditelní.“

Lukáš Kubiš, reprezentant Slovenska: „Dnes nás čeká nejtěžší etapa s dvakrát výjezdem na Dlouhé Stráně, takže bude to opravdu velmi náročný den. Samozřejmě budeme tam bojovat do posledního momentu."

Roman Kreuziger, bývalý český  profesionál: "Tak já jsem se přijel jenom podívat, protože tady je vysoká úroveň, takže jsme se přijeli podívat, jestli tady není nějaký nadějný závodník, který by mohl přejít o kategorii výš.“

V závěrečné etapě opět bojoval o vítězství Pavel Bittner. Celý závod nakonec vyhrál Belgičan Lennert Van Eetvelt, náš Mathias Vacek skončil mezi 150 závodníky na krásném třetím místě.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000031770/svetova-cyklisticka-spicka-se-sjela-do-jeseniku-na-letosni-zavod-miru-u-23