Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mistrovství ČR v boxu kadetů a kadetek opět po letech vrátilo tento sport do Bruntálu

Bruntál |  | Jesenický expres

V Bruntále se konala po letech významná sportovní událost v boxu. Na Mistrovství ČR kadetů a kadetek se sjeli nominovaní vítězové kvalifikací z celé republiky. Překvapením byl jejich počet, ale i velká účast kadetek – tedy dívek ve věku 14 – 16 let. Od pátku do neděle proběhly vyřazovací, semifinálové a finálové boje o celkem 20 titulů mistrů ČR.

Mistrovství proběhlo ve spolupráci České boxerské asociace, města a MS kraje. Počet závodníků je dán pravidly asociace.

Petr Glovčík, ředitel a hlavní pořadatel: „Od každé váhové kategorie maximálně 8 boxerů, kteří jsou nominovaní z jednotlivých krajských organizací, to znamená středočeská, východočeská, moravskoslezská a jihomoravská. Každý má právo nanominovat dva nejlepší sportovce v každé váhové kategorii. Následně v ten pátek probíhají vyřazovací souboje do semifinálových soubojů, které proběhly včera, no a v těch semifinálových soubojích se probojují dva nejlepší do finále."

Box byl před lety v Bruntále oblíbeným sportem, nicméně poslední turnaj se tady odehrál již před 12. lety.

Radek Zatloukal (PRO ZMĚNU), místostarosta Bruntálu: „Já jsem v prvé řadě moc rád, že se box do Bruntálu po letech vrací, vrací se na této úrovni Mistrovství ČR. Asi málokdo ví, že v Bruntále byl v minulosti box velice populární a úspěšný a proto jsem rád, že tato akce snad natrvalo zapustí znovu kořeny v našem městě.“
Marek Šimák, prezident České boxerské asociace: „To byl nápad Petra Glovčíka a já jsem za to moc rád, že MČR 2024 kadetů a kadetek zavítalo právě do Bruntálu. ČBA dělá všechno pro to, aby box zůstal olympijským sportem a třeba takoví talenti, jako jsou třeba tady na tomto MČR se ukázali pod olympijskými kruhy.“
Petr Glovčík, ředitel a hlavní pořadatel: „Dnešní den je opravdu výjimečný tím, že bylo přihlášeno asi 140 boxerů se probojovalo na tady toto mistrovství. Bylo poměrně hodně finálových zápasů a po dlouhé době máme 20 finálových dvojic, což je hodně. U kategorie kadetů je zápas vyhlášen na 3x 2 minuty s minutovými přestávkami. Pro letošní rok je opravdu hodně výjimečný, protože bylo opravdu hodně děvčat. Podařilo se nám celkově obsadit tuším 8 váhových kategorií, což je nezvyklé, že těch děvčat je tolik a děvčata ukázala zatím velice a velice krásné výkony a myslím si, že do budoucna jsou to veliké naděje.“

Za úspěchem turnaje i spokojeností organizátorů a sportovců stojí především vstřícnost a spolupráce s místní průmyslovkou, která poskytla své prostory.

Marin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Já jsem překvapený, jaká je organizace, jak se podařilo zorganizovat úžasné klání, protože prostory jsou velmi vyhovující, a dokonce jsem slyšel, že organizátor si velmi chválí spolupráci školy s asociací, který organizuje tady tento box. Budeme rádi, když se to stane třeba malou tradicí, protože stejně jako kraj, tak i město se bude snažit finančně podpořit tady toto klání.“
Petr Glovčík, ředitel a hlavní pořadatel: „Největší poděkování patří MS kraji, který nám schválil žádost o poměrně značnou dotaci a díky tomu jsme vlastně byli schopni uspořádat celý ten třídenní koloběh boxu, takže ještě jednou velký dík všem."

Po víkendu odjelo z Bruntálu 20 nových mistrů ČR.

Agáta Viktorová, mistryně ČR, Jablonec nad Nisou: „Tento víkend proběhl úplně v pohodě, navážila jsem úplně v pořádku, zápas proběhl podle mých představ a moc jsem si to užila.“
Kateřina Marynetz, mistryně ČR, Pelhřimov: “Vyšlo všechno, jsem ráda.“
Alice Lazarová, mistryně ČR,, Praha: „Víkend byl úplně super, vyhrála jsem každý zápas, bojovala jsem o čtvrtfinále, dobojovala jsem se až do finále a vyhrála jsem proti a mnohem těžší soupeřce, která je úplně skvělá. Jsem strašně ráda za to, jak se to povedlo.“
Denis Polák, mistr ČR, Havířov: „ Vyšlo mi všechno, trénoval jsem každý den 2x denně, to je vše.“
Adam Marcin, mistr ČR , Praha: „Vyšlo to podle představ, všechno dobrý a podle taktiky, takže všechno se povedlo tak, jak mělo.“
Tomáš Glovčík, mistr ČR, Opava: „Řekl bych, že dneska byla ta slabá chvilka, protože ten soupeř byl fakt těžký, hodně tlačil, já jsem nevěděl, jak proti němu, až od druhého kola jsem si zvolil jinou taktiku a vyšlo to. Jína celý víkend proběhl v pohodě.“
Tomáš Suchý, mistr ČR , Ostrava: „Bylo to podle očekávání, ten styl boje, co jsme dělali, to jsme plánovali, prostě vyčkávací, kontrovat do strany, tak to i vyšlo.“

Podle slov pořadatelů jsme mezi novými mistry určitě viděli i budoucí olympioniky.

Nahlásit chybu


K tématu

Do Bruntálu se po letech vrátil boxerský sport, proběhlo Mistrovství ČR

27. března 2024 17:39 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V Bruntále se konala po letech významná sportovní událost v boxu. Na Mistrovství ČR kadetů a kadetek se sjeli nominovaní vítězové kvalifikací z celé republiky. Překvapením byl jejich počet, ale i velká účast kadetek – tedy dívek ve věku 14 – 16 let. Od pátku do neděle proběhly vyřazovací, semifinálové a finálové boje o celkem 20 titulů mistrů ČR.

Historicky první Mistrovství ČR v Nordic Walking proběhlo v Bruntále

14. května 2023 22:29 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V Bruntále proběhlo historicky vůbec první mezinárodní Mistrovství ČR ve sportu s názvem Nordic Walking. Znalci vědí, že se jedná o chůzi s holemi. Sport vznikl původně ve Finsku a v posledních letech se masivně rozšiřuje po celém světě. Bruntálského otevřeného mistrovství se účastnilo více než 160 závodníků všech věkových kategorií.

Bruntál se připravuje na sportovní událost sezóny – Mistrovství ČR v Nordic Walking 13. května

26. dubna 2023 10:24 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Město Bruntál se připravuje na sportovní událost sezóny, kterou bude Mistrovství ČR v Nordic Walking. Proběhne v sobotu 13 května s různými trasami, závodit můžou děti i dospělí amatéři.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

14. dubna 2024 19:24 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Poslední halový turnaj ve futsale před začátkem fotbalové sezóny v Bruntále

7. dubna 2024 11:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Každému začátku předchází i nějaký konec. Jarní začátek fotbalové sezóny znamenal i v Bruntále konec zimních halových zápasů. Poslední turnaj ve futsale, který byl i přípravou na letní velkou kopanou, se odehrál v místní sportovní hale.

Stanislav Novák, fotograf proměn a událostí by se dožil 100 let, nyní má venkovní výstavu v Bruntále

31. března 2024 17:06 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Narodil se v roce 1923 a po studiích, praxi v Praze i válečném totálním nasazení v Německu žil a pracoval celých 45 let v Bruntále. Fotograf Stanislav Novák byl nejen geniálním dokumentaristou. Spolupracoval s mnoha novinami a jeho práci dodnes využívají historikové, badatelé a kronikáři.

Na bruntálském zámku proběhl velký velikonoční jarmark s kulturním programem

31. března 2024 0:28 | Bruntál | Karel Soukop | Kulturní okénko

Navštívíme zámek v Bruntále, kde jeho provozovatel - Muzeum Bruntál připravil reprezentativní velikonoční jarmark. Již od ranních hodin se tady scházeli jednotlivci i celé rodiny. Jarmark proběhl v exteriérech zámku, nádvoří a přilehlých prostorách.

Právě byla zahájena přístavba nového Centrálního urgentního příjmu v krnovské nemocnici

27. března 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Jesenický expres

Krnovskou nemocnici s krajskou působností čeká v následujících týdnech významná investice v oblasti příjmu pacientů. Půjde o přestavbu urgentního příjmu, který ve stávající podobě funguje 20 let a přestává již nemocnici stačit.

Tradiční Velikonoční jarmark zaplnil centrum Bruntálu a přilákal děti i dospělé

25. března 2024 10:41 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Veřejná prostranství, náměstí, hrady a zámky v celé zemi v současnosti žijí velikonočními jarmarky. Jejich úroveň a bohatost vždy závisí na partnerech, kteří se na pořádání podílejí. V Bruntále přivítalo všechny bohatě vyzdobené náměstí a plno atrakcí.

Mistrovství ČR v boxu kadetů a kadetek opět po letech vrátilo tento sport do Bruntálu
Vydáno 22. března 2024 12:50, Bruntál, Karel Soukop
V Bruntále se konala po letech významná sportovní událost v boxu. Na Mistrovství ČR kadetů a kadetek se sjeli nominovaní vítězové kvalifikací z celé republiky. Překvapením byl jejich počet, ale i velká účast kadetek – tedy dívek ve věku 14 – 16 let. Od pátku do neděle proběhly vyřazovací, semifinálové a finálové boje o celkem 20 titulů mistrů ČR.

Mistrovství proběhlo ve spolupráci České boxerské asociace, města a MS kraje. Počet závodníků je dán pravidly asociace.

Petr Glovčík, ředitel a hlavní pořadatel: „Od každé váhové kategorie maximálně 8 boxerů, kteří jsou nominovaní z jednotlivých krajských organizací, to znamená středočeská, východočeská, moravskoslezská a jihomoravská. Každý má právo nanominovat dva nejlepší sportovce v každé váhové kategorii. Následně v ten pátek probíhají vyřazovací souboje do semifinálových soubojů, které proběhly včera, no a v těch semifinálových soubojích se probojují dva nejlepší do finále."

Box byl před lety v Bruntále oblíbeným sportem, nicméně poslední turnaj se tady odehrál již před 12. lety.

Radek Zatloukal (PRO ZMĚNU), místostarosta Bruntálu: „Já jsem v prvé řadě moc rád, že se box do Bruntálu po letech vrací, vrací se na této úrovni Mistrovství ČR. Asi málokdo ví, že v Bruntále byl v minulosti box velice populární a úspěšný a proto jsem rád, že tato akce snad natrvalo zapustí znovu kořeny v našem městě.“
Marek Šimák, prezident České boxerské asociace: „To byl nápad Petra Glovčíka a já jsem za to moc rád, že MČR 2024 kadetů a kadetek zavítalo právě do Bruntálu. ČBA dělá všechno pro to, aby box zůstal olympijským sportem a třeba takoví talenti, jako jsou třeba tady na tomto MČR se ukázali pod olympijskými kruhy.“
Petr Glovčík, ředitel a hlavní pořadatel: „Dnešní den je opravdu výjimečný tím, že bylo přihlášeno asi 140 boxerů se probojovalo na tady toto mistrovství. Bylo poměrně hodně finálových zápasů a po dlouhé době máme 20 finálových dvojic, což je hodně. U kategorie kadetů je zápas vyhlášen na 3x 2 minuty s minutovými přestávkami. Pro letošní rok je opravdu hodně výjimečný, protože bylo opravdu hodně děvčat. Podařilo se nám celkově obsadit tuším 8 váhových kategorií, což je nezvyklé, že těch děvčat je tolik a děvčata ukázala zatím velice a velice krásné výkony a myslím si, že do budoucna jsou to veliké naděje.“

Za úspěchem turnaje i spokojeností organizátorů a sportovců stojí především vstřícnost a spolupráce s místní průmyslovkou, která poskytla své prostory.

Marin Henč (ANO), starosta Bruntálu: „Já jsem překvapený, jaká je organizace, jak se podařilo zorganizovat úžasné klání, protože prostory jsou velmi vyhovující, a dokonce jsem slyšel, že organizátor si velmi chválí spolupráci školy s asociací, který organizuje tady tento box. Budeme rádi, když se to stane třeba malou tradicí, protože stejně jako kraj, tak i město se bude snažit finančně podpořit tady toto klání.“
Petr Glovčík, ředitel a hlavní pořadatel: „Největší poděkování patří MS kraji, který nám schválil žádost o poměrně značnou dotaci a díky tomu jsme vlastně byli schopni uspořádat celý ten třídenní koloběh boxu, takže ještě jednou velký dík všem."

Po víkendu odjelo z Bruntálu 20 nových mistrů ČR.

Agáta Viktorová, mistryně ČR, Jablonec nad Nisou: „Tento víkend proběhl úplně v pohodě, navážila jsem úplně v pořádku, zápas proběhl podle mých představ a moc jsem si to užila.“
Kateřina Marynetz, mistryně ČR, Pelhřimov: “Vyšlo všechno, jsem ráda.“
Alice Lazarová, mistryně ČR,, Praha: „Víkend byl úplně super, vyhrála jsem každý zápas, bojovala jsem o čtvrtfinále, dobojovala jsem se až do finále a vyhrála jsem proti a mnohem těžší soupeřce, která je úplně skvělá. Jsem strašně ráda za to, jak se to povedlo.“
Denis Polák, mistr ČR, Havířov: „ Vyšlo mi všechno, trénoval jsem každý den 2x denně, to je vše.“
Adam Marcin, mistr ČR , Praha: „Vyšlo to podle představ, všechno dobrý a podle taktiky, takže všechno se povedlo tak, jak mělo.“
Tomáš Glovčík, mistr ČR, Opava: „Řekl bych, že dneska byla ta slabá chvilka, protože ten soupeř byl fakt těžký, hodně tlačil, já jsem nevěděl, jak proti němu, až od druhého kola jsem si zvolil jinou taktiku a vyšlo to. Jína celý víkend proběhl v pohodě.“
Tomáš Suchý, mistr ČR , Ostrava: „Bylo to podle očekávání, ten styl boje, co jsme dělali, to jsme plánovali, prostě vyčkávací, kontrovat do strany, tak to i vyšlo.“

Podle slov pořadatelů jsme mezi novými mistry určitě viděli i budoucí olympioniky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000042105/mistrovstvi-cr-v-boxu-kadetu-a-kadetek-opet-po-letech-vratilo-tento-sport-do-bruntalu