Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Národní pohár v karate Gojo Ryu proběhl v bruntálské sportovní hale za velké účasti závodníků

Bruntál |  | Bruntálský miniexpres

Tak trochu ve stínu masových sportovních akcí cyklistů, gymnastů či běžců, proběhly na Bruntálsku velké a významné akce v jiných sportech. Jednou z nich je například 3. kolo Národního poháru v karate Gojo Ryu, které proběhlo v bruntálské sportovní hale.

I pohár karatistů se těšil velké účasti sportovců.

David Dvořák, hlavní pořadatel: „Máme radost že přijelo spousta závodníků i přes špatné počasí a přes různé akce a jsem tak hrozně rád, že naši akci podpořilo město Bruntál a pan starosta a místostarosta. Závodníci přijeli z celé ČR, jsou tady zástupci dokonce i z ciziny, jsou tady i týmy ze Slovenska a je to posbírané opravdu celá republika, je tady město Třinec, Hodonín, Brno.“

Pořádání poháru v Bruntále není náhodné. Místní karatisté patří k nejúspěšnějším reprezentantům nejen v rámci České republiky.

Vít Žatka, hlavní rozhodčí: „U starších karatistů na podzim máme tam dva mistry Evropy, to byl Denis Vodička a Nela Matušková plus nějaké další medaile byly z toho mistrovství Evropy a v současné době se připravují na mistrovství světa, které bud v září v Rakousku.“

Závody probíhaly v kategoriích od nejmenších dětí až po dospělé.

David Dvořák, hlavní pořadatel: „Do 12 hodin probíhá kategorie menších dětí, to znamená do 10 let, jsou tam takové začínající disciplíny, taková agility překážková dráha a pak už takové různé sestavy v pohybu a po 12. hodině po nástupu už přichází blok, který je určený pro starší děti, ve kterém probíhá cvičení Kata, to znamená takové sestavy a pak cvičení Kumite, je to vlastně už takový souboj.“
Patrik Debly, závodník: „Já jsem přijel z Kyjova, asi v Kumite beginner.“
Dominik Čech, závodník: „Přijel jsem z Kyjova, závodím v Kumite beginner a Katě.“
Sienna Palkovič, závodnice (SK): „Já jsem přijela až ze Slovenska a závodila jsme v Kihon-ido, v Agility.“
Aneta Kupková, závodnice: „Já jsem z Bruntálu a závodila jsem v Kihon-idu, Kumite balloon a Agility. Dostala jsem teď první a druhou medaili.“
Soňa Brhelová, závodnice: „Já jsem z Bruntálu a závodím v Kihon-idu, Kumite balloon a Agility. Mám 3. místo.“
Matyáš Skuhnel, závodník: „Já jsem z Bruntálu a nejvíc mě baví Agility.“
Vojta Směták, závodník: „Já jsem z Bruntálu a moje nejoblíbenější disciplína je Agility.“
Daniel Navrátil, závodník: „Jsem z Bruntálu a moje nejoblíbenější disciplína je Kumite balloon.“

Velkou chloubou i nadějí bruntálského karate je především jeho obliba u nejmladší generace závodníků.

Vít Žatka, hlavní rozhodčí: „Máme spoustu mladých v současné době, jsou to děti začínající, dneska je možno vidět na závodech asi 30 závodníků, někteří jsou hodně šikovní, někteří méně ale myslím si, že spoustu medailí si odnesou z dnešních závodů.“
Radek Zatloukal (PROZMĚNU), místostarosta Bruntálu: „Já bych chtěl především poděkovat organizátorům této akce, klubu Karate Dó Bruntál. Kteří opět ukázali, že jsou v našem městě jedničkou v organizování těchto akcí a jsme moc rádi, že je tady máme a že jsme je mohli finančně podpořit.“
Nahlásit chybu


K tématu

Pokračuje rozsáhlá rekonstrukce zimního stadionu v Ostravě-Porubě

13. srpna 2023 11:48 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

Porubský zimní stadion, situovaný v multifunkčním areálu, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Jejím výsledkem bude významné zdokonalení prostor. Náklady na opravu přesahují 105 milionů korun.

Horní Suchá využívá prázdnin k opravám a rekonstrukcím

11. srpna 2023 11:15 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Radnice v Horní Suché využívá letní prázdniny k opravám a rekonstrukcím. Z investic budou mít radost jak sportovci, tak i školáci. A lidé se mohou těšit i na nový chodník.

Vítězný návrh novojičínského sportoviště, i dvacítka poražených, visí v Návštěvnickém centru

28. srpna 2023 11:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

O podobě nové sportovní haly, která má stát v Novém Jičíně u letního stadionu, rozhodla architektonická soutěž. Více než dvacet přihlášených návrhů, včetně toho vítězného, je nyní vystaveno v Návštěvnickém centru.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 10:12, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Na cestu kolem světa vyrazil Lukáš Podiuk z Bruntálu

15. července 2024 8:26 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Na cestu kolem světa se vydal Lukáš Podiuk z Bruntálu na svém motocyklu KTM 690 Enduro. Je prvním obyvatelem města, který se rozhodl pro takovou dlouhou cestu a ke startu ho přišli podpořit kamarádi, motorkáři i zástupci města. Lukáš není žádným začátečníkem. Má za sebou již několik předchozích cest a pobytů.

Bruntál navštívili zástupci partnerských měst z Itálie, Litvy, Německa a Slovenska

7. července 2024 17:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Krásné dny strávili v Bruntále členové delegací partnerských měst Bruntálu z Itálie, Německa, Slovenska a Litvy. Přijeli nikoli na Dny města, ale v rámci 20 let členství ČR v Evropské unii. Hlavním bodem programu jejich pobytu byla také návštěva míst, která byla spolufinancována z evropských dotací.

Bruntálský Odbor sociálních věcí uspořádal již druhý Den zdraví v městském parku

30. června 2024 17:00 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již podruhé se Město Bruntál rozhodlo uspořádat oblíbený Den zdraví v exteriéru. Bruntálský městský park se při prvním ročníku velmi osvědčil, proto byly jeho prostory vybrány i letos. Hlavní pořadatel – bruntálský Odbor sociálních věcí vsadil nejen na osvědčené expozice, ale připravil i novinky.

Dny města Bruntálu letos vynikly svou pestrostí i hvězdnou účastí Marušky Rottrové a dalších 180 účinkujících

23. června 2024 9:49 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

V Bruntále, jako jednom z mála měst, jsou oslavy Dnů města koncipovány jako dvoudenní akce s tematickými bloky účinkujících. Na své si mohl přijít každý návštěvník, ať už je milovníkem tance, rapu, rocku, metalu, folku, dechovky či hudebních legend.

Josef Zimovčák na vysokém kole projel s pelotonem republiku

9. června 2024 19:34 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

Již popatnácté projel Josef Zimovčák a vysokém kole se svým pelotonem celou Českou republiku. Deset etap jeho cyklotour projelo ze středočeské obce Družec až do jihomoravského Hodonína. Hlavním cílem veřejné charitativní akce je podpora onkologicky nemocných dětí a jejich rodin.

Z Bruntálu odstartovala nejtěžší etapa letošního Závodu míru s cílem u vodní nádrže Dlouhé Stráně

3. června 2024 10:32 | Bruntál | Karel Soukop | Bruntálský miniexpres

23 týmů z 22 zemí celého světa se účastnilo letošního 11. ročníku Závodu míru v novodobé historii. Z Bruntálu startovala nejtěžší, tzv. Královská etapa. Měla sice jen 99 kilometrů, její cíl byl však ve výšce 1354 metrů nad mořem u vodní nádrže Dlouhé Stráně.

Národní pohár v karate Gojo Ryu proběhl v bruntálské sportovní hale za velké účasti závodníků
Vydáno 3. července 2024 9:50, Bruntál, Karel Soukop
Tak trochu ve stínu masových sportovních akcí cyklistů, gymnastů či běžců, proběhly na Bruntálsku velké a významné akce v jiných sportech. Jednou z nich je například 3. kolo Národního poháru v karate Gojo Ryu, které proběhlo v bruntálské sportovní hale.

I pohár karatistů se těšil velké účasti sportovců.

David Dvořák, hlavní pořadatel: „Máme radost že přijelo spousta závodníků i přes špatné počasí a přes různé akce a jsem tak hrozně rád, že naši akci podpořilo město Bruntál a pan starosta a místostarosta. Závodníci přijeli z celé ČR, jsou tady zástupci dokonce i z ciziny, jsou tady i týmy ze Slovenska a je to posbírané opravdu celá republika, je tady město Třinec, Hodonín, Brno.“

Pořádání poháru v Bruntále není náhodné. Místní karatisté patří k nejúspěšnějším reprezentantům nejen v rámci České republiky.

Vít Žatka, hlavní rozhodčí: „U starších karatistů na podzim máme tam dva mistry Evropy, to byl Denis Vodička a Nela Matušková plus nějaké další medaile byly z toho mistrovství Evropy a v současné době se připravují na mistrovství světa, které bud v září v Rakousku.“

Závody probíhaly v kategoriích od nejmenších dětí až po dospělé.

David Dvořák, hlavní pořadatel: „Do 12 hodin probíhá kategorie menších dětí, to znamená do 10 let, jsou tam takové začínající disciplíny, taková agility překážková dráha a pak už takové různé sestavy v pohybu a po 12. hodině po nástupu už přichází blok, který je určený pro starší děti, ve kterém probíhá cvičení Kata, to znamená takové sestavy a pak cvičení Kumite, je to vlastně už takový souboj.“
Patrik Debly, závodník: „Já jsem přijel z Kyjova, asi v Kumite beginner.“
Dominik Čech, závodník: „Přijel jsem z Kyjova, závodím v Kumite beginner a Katě.“
Sienna Palkovič, závodnice (SK): „Já jsem přijela až ze Slovenska a závodila jsme v Kihon-ido, v Agility.“
Aneta Kupková, závodnice: „Já jsem z Bruntálu a závodila jsem v Kihon-idu, Kumite balloon a Agility. Dostala jsem teď první a druhou medaili.“
Soňa Brhelová, závodnice: „Já jsem z Bruntálu a závodím v Kihon-idu, Kumite balloon a Agility. Mám 3. místo.“
Matyáš Skuhnel, závodník: „Já jsem z Bruntálu a nejvíc mě baví Agility.“
Vojta Směták, závodník: „Já jsem z Bruntálu a moje nejoblíbenější disciplína je Agility.“
Daniel Navrátil, závodník: „Jsem z Bruntálu a moje nejoblíbenější disciplína je Kumite balloon.“

Velkou chloubou i nadějí bruntálského karate je především jeho obliba u nejmladší generace závodníků.

Vít Žatka, hlavní rozhodčí: „Máme spoustu mladých v současné době, jsou to děti začínající, dneska je možno vidět na závodech asi 30 závodníků, někteří jsou hodně šikovní, někteří méně ale myslím si, že spoustu medailí si odnesou z dnešních závodů.“
Radek Zatloukal (PROZMĚNU), místostarosta Bruntálu: „Já bych chtěl především poděkovat organizátorům této akce, klubu Karate Dó Bruntál. Kteří opět ukázali, že jsou v našem městě jedničkou v organizování těchto akcí a jsme moc rádi, že je tady máme a že jsme je mohli finančně podpořit.“
Zdroj: https://polar.cz/zpravy/bruntalsko/bruntal/11000043840/narodni-pohar-v-karate-gojo-ryu-probehl-v-bruntalske-sportovni-hale-za-velke-ucasti-zavodniku