Menší střediska jsou ideální pro dětské lyžařské školy a pro tak zvané rodinné lyžování. Stále se rozvíjejí, třeba ve Vrbně se délka sjezdovek od loňska zdvojnásobila.
Maria-Nelly Fučelová Rozmanitová, Ski Arena Vrbno p. P.: „V provozu máme dva vleky, celková délka sjezdovky je 1600 metrů. Třikrát týdně jedeme večerní lyžování. Máme technický sníh a částečně i sníh přírodní. Otevírací doba od devíti do 16:00.“
Anketa: lyžaři
„Jezdí se výborně. Dole zmrzlý, nahoře sníh.“
„Dneska je to lepší, než v soboru nebo v neděli. Není to tak mokrý, sníh je zmrzlý. Ledová krusta, na ní prašan, takže bojujeme. Na ty stávající podmínky dobrý.“
„Tady jsem se naučila lyžovat.“
Město Vrbno pod Pradědem vidí svůj rozvoj především v rozšíření turistického a cestovního ruchu. Snaží se pro to vytvářet co nejlepší podmínky.
Květa Kubíčková (ANO 2011), 1. místostarostka Vrbna pod Pradědem: „Město Vrbno vytvořilo podmínky tím, že asi před deseti dvanácti lety rozhodlo o záměru budovat sport pod Vysokou horou, takže si myslím, že společně s investorem toto bude dotaženo do zdárného konce a že u nás se rozjede turistický ruch a návštěvnost v plném rozsahu. Město jde v tuto chvíli velmi dobrým směrem. Záleží na tom, jak budeme pokračovat dál.
Lyžařská střediska ve Vrbně a v Andělské Hoře se snaží své služby neustále zlepšovat. I letos lyžařům vyšla vstříc.
Josef Hetmánek, Ski Annaberg, Andělská Hora: Nabídli jsme návštěvníkům společnou jízdenku celodenní nebo vícedenní a jsou platné pro obě střediska.
Ski Aréna nabízí kompletní služby. Při nedostatku sněhu mohou zájemci využívat nově otevřenou bobovou dráhu.