Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za pokus o vraždu v Krnově si Turek odsedí 10 let

  • Krnov,

Jižanské národy jsou vyhlášené svou horkokrevností při řešení krizových situací. Bylo tomu tak i v případě nevěry přítelkyně, kterou se v Krnově rozhodl řešit Turek Mehmet Ölmez s nožem v ruce. Napadl svého soka a nebýt jeho aktivní obrany, zřejmě by nepřežil. Krajský soud ho za to potrestal deseti lety vězení.

Před rokem v listopadu si obviněný Mehmet Ölmez počkal u bistra Turecký kebab v Krnově na svého známého Egypťana. Měl u sebe 20 centimetrů dlouhý kuchyňský nůž. V bistro nejprve praštil po hlavě dřevěným hranolem a pak začal bodat. Mohutný Egypťan drobného Turka duchapřítomně objal a držel, než se vyzuřil. To mu zřejmě zachránilo život. I tak ale inkasoval 7 bodných ran.

soud: “Odsuzuje se k 10ti letům odnětí svobody.”

Důvodem útoku byla žárlivost. Prý Egyťanovi vyhrožoval, ať jde pryč od jeho ženy a že ho zabije. Lékaři pobodaného muže dali dohromady a u soudu už byl smířlivý. Turkovi odpustil, což vzal soud, jako polehčující okolnost.

Lucie Olšarová, mluvčí Krajského soudu v Ostravě: “Soud udělil trest pod spodní hranicí trestní sazby. Přihlížel zejména k postoji obviněného, k následku trestné činnosti a také k jeho dosavadní bezúhonnosti.”

David Bartoš, státní zástupce: “I u nás je nevěra v podstatě z pohledu rodinného práva svým způsobem nezákonná. Může být například důvodem k rozvodu. To ale nic nemění na tom, že se nedá řešit útokem na život nebo zdraví jiného člověka.”

Turka zadrželi policisté v Polsku, když se snažil přejet přes hranice na Ukrajinu. Rozsudek si přišla vyslechnout i manželka obžalovaného, kvůli které konflikt vznikl. Komentovat rozhodnutí soudu ale odmítla.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy