V Krnově doučují děti ze sociálně slabých rodin

  • 16. listopadu 2018,
  • 11:40,
  • Krnov,
  • Yvona Fajtová

Také Krnov se zapojil do Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání s názvem Podpora inkluzivního vzdělávání v Krnově. Díky němu ve městě funguje 10 doučovacích klubů pro děti ze sociálně slabých rodin.

Reklama

Lenka Orgoníková, Koordinátorka klíčových aktivit: „Realizátorem toho projektu je organizace Reintegra a jedná se o velký projekt, do kterého je zapojeno dalších 10 organizací. Jsou to 4 neziskové organizace, jsou to 4 ZŠ, pak je to střední pedagogická a střední zdravotnická škola a vlastně jedna MŠ.“

Projekt běží 2 roky a nejenže je o něj zájem, ale děti, které se ho pravidelně účastní, prospívají na školách daleko lépe.

Věra Wdówková poradenská pracovnice: „Děti, které nechodí, mají problémy, děláme s nimi potom nějaké opravné zkoušky. neříkám ale to, že děti, které sem chodí, takže nikdy nedělají reperáty, I to se stává. Spolupracujeme nejen s řediteli, ale hlavně s učiteli, kteří je mají ve svých třídách.“

Jen do doučovacícho klubu v sociálně vyloučené lokalitě na Vrchlického ul. dochází pravidelně, tedy denně, 17 dětí, alespoň 2 až 3x týdně pak 25. Vyučování hravou formou je baví.

Anketa, děti z klubu: „Jo líbí, teďka čtu.“

„Mě se tady moc líbí.“

Celý projekt, který podporuje i město, přijde na více než 25 milionů korun a skončí už příští rok v červnu. Kromě doučovacích klubů probíhá i předškolní výuka dětí a workshopy pro rodiče.
Obec Stará Ves
Bruntál
od 28 000 Kč do 37 000 Kč

Detail

Kateřina Zajícová
Bruntál
od 20 500 Kč

Detail

Kateřina Zajícová
Bruntál
od 20 500 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu