V Krnově doučují děti ze sociálně slabých rodin

  • 16. listopadu 2018,
  • 11:40,
  • Krnov,
  • Yvona Fajtová

Také Krnov se zapojil do Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání s názvem Podpora inkluzivního vzdělávání v Krnově. Díky němu ve městě funguje 10 doučovacích klubů pro děti ze sociálně slabých rodin.

Reklama

Lenka Orgoníková, Koordinátorka klíčových aktivit: „Realizátorem toho projektu je organizace Reintegra a jedná se o velký projekt, do kterého je zapojeno dalších 10 organizací. Jsou to 4 neziskové organizace, jsou to 4 ZŠ, pak je to střední pedagogická a střední zdravotnická škola a vlastně jedna MŠ.“

Projekt běží 2 roky a nejenže je o něj zájem, ale děti, které se ho pravidelně účastní, prospívají na školách daleko lépe.

Věra Wdówková poradenská pracovnice: „Děti, které nechodí, mají problémy, děláme s nimi potom nějaké opravné zkoušky. neříkám ale to, že děti, které sem chodí, takže nikdy nedělají reperáty, I to se stává. Spolupracujeme nejen s řediteli, ale hlavně s učiteli, kteří je mají ve svých třídách.“

Jen do doučovacícho klubu v sociálně vyloučené lokalitě na Vrchlického ul. dochází pravidelně, tedy denně, 17 dětí, alespoň 2 až 3x týdně pak 25. Vyučování hravou formou je baví.

Anketa, děti z klubu: „Jo líbí, teďka čtu.“

„Mě se tady moc líbí.“

Celý projekt, který podporuje i město, přijde na více než 25 milionů korun a skončí už příští rok v červnu. Kromě doučovacích klubů probíhá i předškolní výuka dětí a workshopy pro rodiče.
RÝMSTAV CZ spol. s r.o.
Bruntál
od 20 000 Kč

Detail

Hotel SLEZAN a.s.
Bruntál
od 13 350 Kč

Detail

RÝMSTAV CZ spol. s r.o.
Bruntál
od 14 500 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu