V Krnově doučují děti ze sociálně slabých rodin

  • 11:40,
  • Krnov ,

Také Krnov se zapojil do Operačního programu Výzkum, vývoj, vzdělávání s názvem Podpora inkluzivního vzdělávání v Krnově. Díky němu ve městě funguje 10 doučovacích klubů pro děti ze sociálně slabých rodin.

Lenka Orgoníková, Koordinátorka klíčových aktivit: „Realizátorem toho projektu je organizace Reintegra a jedná se o velký projekt, do kterého je zapojeno dalších 10 organizací. Jsou to 4 neziskové organizace, jsou to 4 ZŠ, pak je to střední pedagogická a střední zdravotnická škola a vlastně jedna MŠ.“

Projekt běží 2 roky a nejenže je o něj zájem, ale děti, které se ho pravidelně účastní, prospívají na školách daleko lépe.

Věra Wdówková poradenská pracovnice: „Děti, které nechodí, mají problémy, děláme s nimi potom nějaké opravné zkoušky. neříkám ale to, že děti, které sem chodí, takže nikdy nedělají reperáty, I to se stává. Spolupracujeme nejen s řediteli, ale hlavně s učiteli, kteří je mají ve svých třídách.“

Jen do doučovacícho klubu v sociálně vyloučené lokalitě na Vrchlického ul. dochází pravidelně, tedy denně, 17 dětí, alespoň 2 až 3x týdně pak 25. Vyučování hravou formou je baví.

Anketa, děti z klubu: „Jo líbí, teďka čtu.“

„Mě se tady moc líbí.“

Celý projekt, který podporuje i město, přijde na více než 25 milionů korun a skončí už příští rok v červnu. Kromě doučovacích klubů probíhá i předškolní výuka dětí a workshopy pro rodiče.
Festivalový koncert SHF: Laureáti Gramophone awards

23.09. 19:00 - 19.09. 4:06
Bruntál, Evangelický kostel, Bruntál

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 19.09. 4:06
Bruntál, Vaše kancelář nebo pracoviště

Linaset, a.s.
Bruntál
od 24 000 Kč do 29 000 Kč

Detail

Linaset, a.s.
Bruntál
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

SOLIDWAY, s.r.o.
Bruntál
od 19 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků