Reklama

Krnov zmodernizuje veřejná prostranství na sídlištích

  • 13:26,
  • Krnov ,

Vnitrobloky a veřejná prostranství v Krnově projdou zásadní proměnou. Nejpozději do 8 let by se měly změnit tak, aby byly příjemným místem pro všechny bez ohledu na věk. Projekt na plochu u věžáku mezi ulicí Albrechtická a areálem nemocnice už je hotový a lidé se k němu mohli vyjádřit přímo na místě.

Stáhnout video
Reklama

„Ten první návrh dělali kolegové architekti, ten jsme připomínkovali na základě požadavků občanů, no a teď pan inženýr na to dělá projekt. Teď se vlastně budeme ptát těch občanů, co s tím dál, jak jsou spokojeni s těmi úpravami, jestli chtějí ještě něco dalšího,“ upřesňuje Lubomír Dehner, krnovský městský architekt.

„Já jsem v podstatě kluk ze sídliště a v místech, kde jsem vyrůstal se téměř 40 let nic nezměnilo. Když se podíváte na lavičky, tak asi zjistíte, že to není žádná hitparáda a my bysme chtěli do těch veřejných prostranství podstatně investovat, aby se tady lidem zkrátka žilo lépe,“ dodává starosta Krnova Tomáš Hradil (nez.).

Veřejné projednávání přineslo širokou diskusi, každý chtěl něco jiného

Anketa, obyvatelé vnitrobloku: „Tady jsou sušáky a tam nám děcka hrají fotbal a bouchají nám do oken a kravál dělají a my chceme ten jeden sušák dát pryč a jeden, aby zůstal, protože marná sláva, my nemáme kde sušit.“

„Rozhodně by tady měly být lavičky, které budou trošku zakryté, protože při takových vedrech se nedá na tom slunku sedět.“

„Určitě sportovní hřiště chybí pro děti. Všude v Krnově tady chybí, na každém rohu.“

Podle projektanta by tady mělo vzniknout více než 40 parkovacích míst, dvě dětská hřiště, nové lavičky, chodníky a veřejné osvětlení. A počítá se i s výsadbou nové zeleně.

ReklamaOd Alexandra k Čingischánovi / výstava

02.05. 9:00 - 31.08. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

Svatoslav Böhm / výstava plastik a kreseb

16.05. 9:00 - 31.08. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

Pozdně gotické plastiky / výstava

17.05. 9:00 - 01.09. 17:00
Bruntál, Zámek Bruntál

ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB
Bruntál
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

RAME CZ s.r.o.
Bruntál
od 15 000 Kč

Detail

ELKOPLAST PARTNERS, s.r.o.
Bruntál
od 16 500 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu