Obyvatelé Krnova chtějí více dětských hřišť a sportovišť

O participativní rozpočet je v Krnově čím dál větší zájem. Letos do něj lidé poslali 10 návrhů na to, co by se dalo ve městě zlepšit nebo vybudovat. Loni jich dorazily jen 4.

Projekty za více než 2 miliony korun teď čeká odborné posuzování.

„Jsme velmi rádi, takže bude z čeho vybírat. Nyní ty žádosti projdou korekturou, nějakými úpravami samozřejmě ve spolupráci s žadateli, protože ne každý žadatel dokáže odhadnout například náklady, nebo jestli ten projekt zahrnuje opravdu všechno to, co má. Tzn., že jsme ty projekty předali kolegům z různých odborů, které se k tomu vyjadřují a posléze ty projekty tedy budou opraveny,“ upřesňuje Kristýna Kutálková, referentka Zdravého města a místní agendy 21 Krnov.

Drtivá většina podaných projektů se zabývá úpravou nebo budováním dětských hřišť a sportovišť. Lidé ale chtějí i odpadkové koše na tříděný odpad nebo nové květináče před evangelickým kostelem.

„V drtivé většině případů jsou to jednotlivci, jednotliví občané, jeden návrh podala školka, případně skupina občanů nebo nějaký spolek,“ dodává Kristýna Kutálková.

„Požádali jsme o multifunkční prvek na zahradu, protože máme zahradu krásnou, velkou a potřebujeme něco velkého. Udělali jsme si průzkum mezi rodiči, takový dotazník malý, takže na základě průzkumu z toho vyplynulo, že rodiče mají zájem o velký prvek a ten zase využijeme vlastně v otevřených zahradách, které jsou pro veřejnost, kde můžou chodit i děti a rodiče, kteří nepatří do naší školky,“ popisuje žádost zástupkyně ředitelky MŠ Svatováclavská Andrea Dorazilová.

Anketa, děti a rodiče v MŠ: „Já jsem chtěl skluzavku.“

„Velkou skluzavku.“

„Děti mluvili o mamutovi, tak asi nějakého mamuta.“

Obří skluzavka ve tvaru mamuta by měla vzniknout za mnou v těch místech, kde  jsou už prvky nevyhovující. Které z nápadů se nakonec budou realizovat, rozhodnou obyvatelé Krnova v anketě, která bude spuštěna 29.března. A na závěr ještě dodám, že radnice na participativní rozpočet letos vyčlenila jeden milion korun.
Muzika bez hranic: Barokní extempore

17.11. 17:00 - 23.10. 20:11
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

05.12. 18:00 - 23.10. 20:11
Bruntál, Audienční sál zámku v Bruntále

A S P E C, spol. s r.o.
Bruntál
od 17 000 Kč

Detail

ELKOPLAST PARTNERS, s.r.o.
Bruntál
od 19 600 Kč

Detail

Jiří Slavík
Bruntál
od 18 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu