Masopustní průvod v Krnově: Stovky lidí v maskách

Krnovem se prošli jednorožci, víly, princezny, čuníci a jiné masky. Konal se tady už druhý ročník masopustního průvodu. Různé masky se sešly před koncertní síni svatého ducha a vydali se na procházku městem.

Reklama

Letošní ročník masopustního průvodu v Krnově přilákal stovky lidí. Zatímco loni se ho zúčastnili převážně žáci základních a mateřských škol, letos se přidaly i další organizace také široká veřejnost.

„Je to 2.ročník masopustníhp průvodu a jsme strašně rádi, že ten zájem je obrovský oproti minulému roku je velký nárůst veřejnosti. Minule to byly opravdu spíše školy, školky, ale letos, když jsme procházeli, tak se přidávalo strašně hodně veřejnosti a my jsme sami překvapeni a jsme za to moc rádi,“ chválí ředitelka krnovského MIKSu Petra Manczalová.

Průvod šel od starého pivovaru za doprovodu hudby Cvilíni a cestou se nejen zpívalo, ale i  a tančilo.

„Já jsem obecní dráb a mohla bych všechny zavřít do šatlavy, ale samozřejmě to nedělám, jsme hodný dráb,“ dodává Jana Mojžíšová z pořadatelského týmu MIKS.

Anketa, účastníci Masopustu: „Ale tak, když je Masopust, tak kůň tady nesmí chybět a jelikož jsme neměli masku koně, tak  je to jednorožec, ale všimla jsem si, že je ten jednorožec populární“

Masopustní průvod byl ukončen na krnovském Hlavním náměstí, kde všichni mohli ochutnat domácí koblížky

Anketa, účastníci Masopustu: „Dobré.“

„Strašně moc se mi to líbilo, bylo to víc super než loni.“

„Já jsem říman a mám to kvůli tomu, protože jsme šli jednou na karneval do Médi a byl to karneval s Asterixem a Obelixem.“

„Já jsem ježibaba, mě se to líbilo.“

„Bylo všechno super.“

Letošní Masopust byl financován z EU. Krnov ho pořádal partnersky s polským městem Prudnik a zúčastnil se ho i autobus plný dětí právě z Prudniku.
Obec Stará Ves
Bruntál
od 28 000 Kč do 37 000 Kč

Detail

Kateřina Zajícová
Bruntál
od 20 500 Kč

Detail

Kateřina Zajícová
Bruntál
od 20 500 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu