Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Den zdraví a prevence v krnovské nemocnici

  • Krnov,

Krnovská nemocnice uspořádala tradiční Den zdraví a prevence. Lidé si tak zcela zdarma a bez objednání mohli nechat změřit tlak, puls nebo cholesterol, nechat si vyšetřit znaménka nebo vyzkoušet si záchranu lidského života. Zájem byl obrovský.

„Spolupracujeme se Střední zdravotnickou školou, která si připravila tady koutek zdravovědy. Děti mají tady nakresleného panáka a doplňují jednotlivé orgány nebo kosti, je to velice zajímavé. Je o to zájem i ze strany malých dětí,“ říká náměstkyně ředitele pro ošetřovatelskou péči Šárka Tavandzi.

Na Dni zdraví si lidé otestovali i svou paměť a pochutnali si na zdravé výživě.

„Dneska jsme nachystali pomazánku z avokáda, cizrnový salát a buchtu ze špaldové mouky,“ přibližuje nutriční terapeutka Hana Klímová.

Na zdravou pomazánku vám stačí avokádo,  pomazánkové máslo, česnek a koření

Anketa, návštěvníci Dne zdraví: „Moje hodnocení bylo dobré. Cukr, cholesterol, všecko v normě. Tlak je trošku větší, ale to už bohužel patří k věku.“

„Zatím jsem prošel jenom to, co bylo tu, tzn., chodidla, teda klenbu na chodidlech, cholesterol a cukrovku jo v krvi. A všechno dopadlo výborně jako, je to v normě, spíš lepší jak v normě by se dalo říct, jsem spokojený zatím.“

„Cukr jsem prošel, to je dobrý a teď jsem na cholesterolu, tak uvidím, čekám na výsledky.“

V nemocnici se prezentovalo i dobrovolnické centrum Slezské diakonie

„Jelikož máme dobrovolníky i v nemocnici, tak jsme rádi, že nás Slezské, tedy sdružené zdravotnické zařízení přizvalo, aby jsme tady mohli dneska prezentovat a možná lepit nové duše,“ konstatuje Hana Gebauerová ze Slezské diakonie.

Den zdraví a prevence si nenechaly ujít stovky lidí. Ti, co ho nestihli, budou mít možnost až za rok.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy