Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Krnově uctili oběti 2. světové války

  • Krnov,

V Krnově vzpomínali na oběti 2. světové války. Akce začala pietním aktem u památníku na náměstí a poté se všichni přesunuli na hřbitov, kde položili květiny k památníku osvobození.

Tak já si myslím, že konec 2. světové války je jeden z nejvýznamnějších okamžiků v dějinách naší země, Evropy i světových dějin a je nutné si jej neustále připomínat. Myslím si, že zlo plodí zlo a že to je třeba pořád si říkat a proto je důležité, že jsme se tady sešli, říká Tomáš Hradil (nez.), starosta Krnova

Konec války je důležitá událost pro Poláky. Pro Čechy, pro všechny, protože to je čas, o kterém musí pamatovat, že válka se nikdy nesmí vrátit. Dnes se setkáváme tady v Krnově abychom vzpomenuli na ten den, aby naše děti si uvědomovaly to, že pouze spolupráce, to, že se spojujeme, bude mít za následek to, že nebude nikdy válka, dodává primátor Prudniku Grzegorz Zawislak.

Vzpomínkové akce se zúčastnili nejen politické špičky, ale také skauti, místní legionáři, veteráni a pamětníci

Anketa, účastníci pietního aktu: „Jsme oddíl krnovské trojky, patříme pod svaz skautů ČR

Abychom uctili pamtku našich padlých vojáků, co nás vysvobodili.“

„Aby už nikdy nebyla válka.“

„Pocházím z Čeladné z partyzánské obce, kde jsme spolupracovali s partyzánama, v chaloupce jako na horách v lese jsme opatrovali toho největšího velitele majora Muzŕzina,“ vzpomíná válečná veteránka Miroslava Kaštovská.

Celou akci ukončil slavnostní koncert Základní umělecké školy v koncertní síni svatého ducha.


Nahlásit chybu