Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Krnovská radnice zavedla hodinu s občany

  • Krnov,

Krnovská radnice se otevírá lidem. Nově zavedla hodinu s občany. Přijít sem mohou s jakýmkoli problémem a probrat ho přímo s vedením města.

„My jsme tu hodinu s občany zavedli tak trošku experimentálně. Byli jsme zvědaví, jaký bude zájem veřejnosti. Zatím to vypadá, že poměrně velký. Na té první hodině přišlo 5 občanů a teď tady máme za dveřmi takovou menší frontu, takže zájem je velký, my jsme rádi. Musíme se samozřejmě s tím vypořádat,“ říká starosta Krnova Tomáš Hradil (nez.)

Lidé sem chodí s pestrou směsicí témat  Od parkování přes úpravu zeleně a různé spory. Dá se tak říct, že úplně vše

„Mám od města pronajatou, nějaký pozemek to byl, původní smetiště, bordeliště a navážka a před 35 lety já jsem to rekultivoval v podstatě celé a teď se rozhodli, že v části té zelené plochy, důkladně zazeleněné teda, že budou dělat parkoviště, tak já to tam jdu řešit, protože jsem po dlouhých peripetiích odmítl podepsat něco takového, jakože když skončím, tak to bude bez náhrady. Tak budu požadovat nějakou kompenzaci za to,“ popisuje jeden z občanů Krnova.

Hodina pro občany na radnici zatím probíhá jednou měsíčně, v případě velkého zájmu je možné, že bude rozšířena.

„Napadlo nás to proto, protože když se podíváte na tu radnici, tak ona působí na první pohled tak trošku nepřístupně. Velké dveře, člověk vejde do té radnice, chybí tady recepce, lidi neví, kam mají jít, za kterým úředníkem a chceme jakoby tu radnici trošku zlidštit a zpříjemnit a v podstatě ten přístup takto je pro ně mnohem jednodušší,“ dodává starosta Krnova.

Město dává lidem prostory i v jiných oblastech. Zapojit se mohou mimo jiné do Fóra zdravého města nebo podávat své návrhy do participativního rozpočtu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy