Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Angličtina a sportování. Krnovský kemp hostí děti ze čtyř zemí

  • Krnov,

Konec prázdnin patří v Krnově mezinárodnímu sportovnímu kempu. Děti si tak nejen zasportují, ale také se zdokonalí v angličtině, což bylo jeho hlavním cílem.

V Krnově uspořádali mezinárodní sportovní kemp pro školáky. Místní děti tak společně strávili celý týden s dětmi z partnerských měst. Přijely skupiny z Francie, Polska a Litvy

„Z každého města máme 8 dětí a dva dospělé. Každý den mají naplánované nějaké sportovní aktivity. Včera jsme měli třeba discgolf v parku. Tam přišla za námi i skupinka ze soc. dílny Effatha ze Slezské diakonie, takže děti se seznámili i s tím, že ne všichni jsou vybaveni tak jako oni, řekli, že se jim to líbilo. Jinak každý den jsme měli nebo i máme věnovaný jednomu tomu státu,“ doplňuje Zuzana Pavlusová z pořadatelského týmu.

Při ubytování a různých sportovních aktivitách jsou děti namixovány tak, aby spolu mluvily jen anglicky. Právě s komunikací mají totiž krnovské děti problémy.

„V rámci spolupráce partnerských měst jsme se setkali se skutečností, že naše krnovské děti sice angličtině rozumí, ale nekomunikují. Tak jsme přemýšleli, jak tuto situaci napravit a tak jsme přišli s nápadem uspořádat tento mládežnický sportovní kemp právě proto, díky sportu, her a nějakou zábavou, která je dětem vlastní,“ popisuje Pořadatelka Monika Vyležíková, vedoucí Odboru strategického rozvoje MěÚ Krnov.

Anketa, účastníci sport campu: „Myslím si, že to je skvělé, všichni se baví, je to tady fajn.“

„Já mám vlastně na pokoji Francouzku a dvě holky z Litvy, jsou příjemné, díky nim umím líp anglicky, dost mě to tady s nima baví a je tady s nima sranda a dokážeme se bavit všichni spolu.“

Už 18. září se v Krnově uskuteční seminář k dotačnímu programu Erasmus Plus, který je určen na financování těchto aktivit. Zváni jsou na něj zejména spolky, které mají zájem o nějakou formu spolupráce v rámci partnerských měst.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy