Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kultura, bleší trh i dobré jídlo, každý si přišel na své. Takhle vypadala sousedská slavnost Zažít Krnov jinak

  • Krnov,

V Krnově se opět společně setkali na pouliční slavnosti. V okolí historického mostu u městské knihovny se uskutečnil už 6.ročník akce Zažít Krnov jinak. Velkým tahákem byl zejména bleší trh.

„Lidé rádi kupujou a prodávají  . Máme tady hudební produkci. máme tady nějaké básníky, máme tady severské pány se svoji historickou přehlídkou Taky se každoročně městská knihovna zapojí, mají svou relaxační zónu na zahradě. Každý si tady přijde tak na své,“ říká organizátorka Mary Jankowa.

V rámci akce je vždy nazdobený i historický železný nýtovaný most přes řeku Opavu, který je technickou památkou,

„Vždycky je tu nějaké umělecké ztvárnění měla by se zapojit i základní umělecká škola, která dorazí ještě s nějakými obrazy, takže pokaždé něco a jinak,“ dodává Mary Jankowa.

Jako každý rok tady bylo i spoustu dobrého jídla, například Severští páni nabízeli středověký kotlíkový guláš

„Určitě si nemůžete představit, že tam bude maso, protože nikdo z těch lovců nechtěl do basy, nebo do šatlavy, jak to bylo na hradě nebo na zámku Takže bralo se, co se urodilo na poli. Fazole, nějaké ty luštěniny a hrášek, nějaká zelenina do toho, ale samozřejmě ten základ, ten musí být na sádle. Tam to nemůžeme ošidit,“ říká Zdeněk Chroboček ze spolku Severští páni.

„Nabízíme raw dobrůtky veganské. Zelové kyšé, zelové placky, sušené, košíčky kokosové kuličky. které jsou slunečnicové a kávové, limonády, masalu, fair trade kávu, všechno, co je zdravé a dobré,“ dodává vystavující Kamila Limberk.

Na Bleším trhu se prodávalo kde co. Oblečení, boty, různé tretky i rostliny nebo i technika, A tentokrát měl i charitativní podtext

Anketa, prodejce: „Dneska tady probíhá bleší trh, tak jsem se rozhodla zbavit se věcí, které už nepotřebujeme a část výtěžku věnovat i na nějakou další dobrou věc.“

Peníze půjdou na čtyřletou Gábinku, která letos v létě přišla při autonehodě o rodiče i bratra a zůstala sama. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků