Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Infocentrum a knihovna v jednom, v Čeladné funguje denně

  • Čeladná,

Informační centrum v Čeladné, které současně plní i roli knihovny, má otevřeno celoročně sedm dní v týdnu. Během hlavní turistické sezony tu ale navíc prodlužují otevírací dobu. Návštěvníci sem mohou zavítat od pondělí do soboty až do 18 hodin a v neděli do půl jedné.

“Přichází si pro propagační materiály, pro informace o akcích, které se konají v Čeladné a okolí, a také pro tipy na výlety,” uvedla Dana Kosňovská, vedoucí knihovny a informačního centra. 

Pro sběratele tu samozřejmě nechybí dřevěná známka z Čeladné a další zajímavosti především pro ty, kteří rádi poznávají krásy české země. 

Spolu s turisty se tu ale obvykle mísí i zdejší občané - čtenáři. Knižní fond obsahuje přes 12 tisíc svazků. 

“Registrovaných čtenářů je v knihovně kolem 420 a registrují se noví, především i malí čtenáři,” dodala vedoucí knihovny a informačního centra. 

Knihovna se také zapojuje do celostátních akcí, jako je Týdne knihoven, projekt pro malé školáky Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka nebo Noc s Andersenem. 

“Připravujeme cyklus hudebně-literárních podvečerů, vždy věnovaných nějaké konkrétní knížce, s hudebním doprovodem,” podotkla Dana Kosňovská. 

“My jsme vlastně oprášili text-appealy. Kdysi dávno je dělal Jiří Suchý společně se starým pánem Vyskočilem,” doplnila Eva Bělohlavá, spolupořadatelka literárně-hudebních podvečerů.

Oblíbené jsou také. Na říjen plánuje knihovna druhé setkání se spisovatelem a záhadolog Arnošt Vašíček.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy