Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tohle místo vyléčí vaše nemocné tělo i duši. Park v Čeladné si zamilujete

  • Čeladná,

Příroda v okolí Čeladné sama o sobě poskytuje lidem relaxaci a odpočinek. Ve spojení s uměním ale může nabídnout i něco navíc. Jako třeba procházka parkem Beskydského rehabilitačního centra.

Tato slova pocházejí z díla básníka, prozaika a učitele v Čeladné Josefa Kaluse. Slyšet je mohou lidé, kteří se zastaví u kaple Nejsvětější Panny Marie v parku rehabilitačního centra. Je zde také básníkova busta, kopie originálu sochaře Jana Knebla.

“Lidi, kteří mají rádi poezii nebo mají rádi Čeladnou, mají rádi příběh, tak si tady mohou sednout nebo lehnout na lavičku a s šuměním listí nad hlavou mohou poslouchat poezii Josefa Kaluse,” sdělil Milan Bajgar, ředitel Beskydského rehabilitačního centra.

Z tohoto místa mohou také vidět plastiku Albina Poláška  pojmenovanou “Strůjce svého osudu”.  

“To je velmi zajímavá socha, protože je o našich pacientech. Znázorňuje muže, který sám sebe vysekává ze skály, což je dost často příběh našich pacientů po autonehodách, po mozkových příhodách, a je třeba, aby to nevzdali,” míní ředitel léčebného zařízení.   

Třetím místem, které v parku zve k zastavení, je torzo z dílny sochaře Jiřího Myszaka z 60. let minulého století. 

“Já si myslím, že lidé, kteří tu přijíždějí, potřebují harmonii. Přijíždějí tu lidé nemocní, a když je nemocné tělo, tak je nemocná i duše. Takže my se jim snažíme pomoci krásou přírody, krásou parku i umění,” uzavřel Milan Bajgar.  

Umělecká díla začal v parku umisťovat právě Milan Bajgar, který je téměř dvacet let ředitelem tohoto léčebného zařízení.  
"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 100 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků