Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioráček nebo Čeladenský dostavník. V Čeladné vozí seniory k lékařům už tři roky

  • Čeladná,

Automobil pojmenovaný Senioráček, nebo také Čeladenský dostavník, slouží lidem starším 65 let a handicapovaným od roku 2016. Od pondělí do pátku vozí pasažéry do centra Čeladné a Frýdlantu nad Ostravicí, a to na úřady, k lékařům, případně na nákupy. Cesta tam a zpět stojí 24 korun

“Vnímáme to jako krok trošku ke zlepšení sociální politiky pro starší občany. Zejména z toho důvodu, že Čeladná je tak rozlehlá obce. I když se snažíme podporovat i autobusovou dopravu, tak přece jen pro důchodce, když jsou třeba i méně pohybliví, je komfortnější odvoz z domu do místa určení a  zpět než přesuny na zastávku,” uvedla Věra Golová (bez pol. příslušnosti za KDU-ČSL), místostarostka Čeladné. 

“To je nezaplatitelné. Je to obrovská pomoc, protože z domu mě většinou nemá kdo vozit. Většinou jsou v práci,” pochvalovala si dostavník Dagmar Blažková, klientka služby. 

Dostavník je v provozu od 7.30 do 15.30 hodin. Domluvit si jízdu musí lidé telefonicky.

“Objednávky jsou den předem. Někteří volají i ten den z nutnosti, že potřebují někam zajet. Je toho dost. Čeladná je velká a starší lidé přibývají,” podotkla Irena Štefková, řidička Senioráčku. 

“Potvrdilo se to jako velice vítaná služba. Lidé to opravdu využívají. Jednoznačně je to usnadnění přístupu k lékařům, k obchodu a k ostatním službám,” uzavřela místostarostka obce. 

Počet jízd není zatím nijak omezen. V případě, že se lidé potřebují dopravit do vzdálenější nemocnice ve Frýdku-Místku nebo Ostravě, mohou využít sdíleného senior taxi, které provozuje Frýdlant nad Ostravicí, a Čeladná na projektu spolupracuje.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy