Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vlakové nádraží v Čeladné je mezi deseti nejkrásnějšími v zemi, teď bojuje o prvenství

  • Čeladná,

Železniční stanice v Čeladné byla zařazena mezi finalisty třináctého ročníku soutěže o Nejkrásnější nádraží České republiky. Jedná se sice o novostavbu z roku 2011, nicméně na základě připomínek obce ji architekt David Kotek vystavěl z cihel, dřeva a kamene tak, aby zapadla do koloritu zdejší horalské krajiny.

“Pan architekt David KOtek s náma hodně vystál. Přinesl původní návrh, který jsme mu na zastupitelstvu strhal. Nicméně pak návrh předělal a doslo to až k tomu, že jsme nominováni mezi 10 nejkrásnějších rekonstruovaných nádraží v České republice,” pousmál se Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné. 

Tato nová budova nahradila stanici z roku 1887, která už byla ve špatném technickém stavu. Je bezbariérová, má přístřešek pro kola a topení uvnitř je vyřešeno ekologickým tepelným čerpadlem. 

“Mně se to nádraží líbí. Rozhodně je lepší než naše. Já jsem z jižních Čech a v Budějovicích máme úplně hrozné nádraží, takže tohle je opravdu pěkné nádraží,”  vyjádřila se návštěvnice Čeladné. 

Výsledky soutěže budou známy 12. listopadu. Slavnostní vyhlášení proběhne v Senátu.  

O tom, které nádraží je to nejkrásnější, mohla hlasovat na internetu veřejnost, a to již bylo ukončeno. O celkovém pořadí však rozhodnou hlasovací archy.

“Vzhledem k tomu, že my, narozdíl od všech ostatních nominovaných, nejsme typicky rekonstruovaným nádražím, jsme nová stavba, a přesto tato novostavba zaujala nejen proto. To znamená,  že pan architekt odvedl skvělou práci. A když budeme desátí, tak to nevadí, protože být desátý v republice také není marné,” pousmál se čeladenský starosta.  

Obec Čeladná už dříve získala jednu cenu v oblasti architektury, a to v roce roce 2002 za výstavbu nového centra.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy