Práci s hlínou může zkusit každý, v Čeladné ji používají v kroužku pro děti

  • 14:19,
  • Čeladná,

Práce s keramickou hlínou je v Čeladné oblíbenou aktivitou dětí v rámci kroužků základní školy už řadu let. Pochlubit se tu mohou mnoha nápadnými výrobky. Čtyři roky tvaruje z hlíny svá umělecká díla i Kateřina Siwková.

“Před chvíli jsme tady glazurovali, tady je moje rybička a můj domeček domeček,” ukázala své výrobky Kateřina Siwková, kroužek keramiky při ZŠ.  

V loňském roce tu ale poprvé usedli k práci s tvůrčím materiálem i dospělí. Keramická dílna pro ně vznikla ve spolupráci kulturní komise obce a školy. 

“Myslím si, že je to už třetí ročník. Je to velmi oblíbená aktivita, takže jsme rádi, že i za obec Čeladnou můžeme podpořit aktivity pro dospělé,” uvedla Martina O’relly, kulturní komise, Čeladná.

“Do dílen keramiky může přijít úplně každý, ať je to žena nebo muž, babička nebo mladice, děda, kdokoliv. Systém, kterým pracujeme, podle šablon, podle předloh, to je něco, co zvládne každý,” pousmála se Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná, lektorka keramické dílny. 

“Máme různá témata, vybíráme si většinou podle sebe, Teď vyrábíme misku a protože je podzimní počasí, vybrala jsem si tvar listu,” vysvětlila svůj nápad jedna z účastnic keramické dílny.  “Vyrobila jsem vysokou sochu paní a teď dělám také misku, spíš to bude takový talířek,”  přidala se další.

Aktuální tématickou náplň tvořivých lekcí už jsou také blížící se Vánoce. 

V rámci keramické dílny pro dospělé se účastníci sejdou čtyřikrát, nad svými výrobky tu na každé schůzce stráví i téměř čtyři hodiny. 
Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

Dnes 19:00 - 21:18
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Lubomír Brabec / koncert

Dnes 19:00 - 21:18
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Lež / divadelní představení

22.11. 19:00 - 19.11. 21:18
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků