Dětský domov se mění v moderní místo k životu

  • 9:07,
  • Čeladná,

Budova na okraji beskydských lesů, ve které v Čeladné sídlí dětský domov, prochází postupnou rekonstrukcí zhruba posledních 15 let. Zvenku už se může pochlubit dokonalým kabátem, stavební práce se tak přesunuly do interiéru. V loňském roce uvolnil zřizovatel domova, Moravskoslezský kraj, první finance na výměnu elektroinstalace a další investice.

“Vloni jsme udělali horní patro, včetně podlahových krytina nábytku, v letošním roce jsme dělali první patro, a v příštím roce máme přislíbeny finanční prostředky na dodělání přízemí a sklepů,” uvedla Kateřina Surovíková, ředitelka Dětského domova v Čeladné. 

Obyvatelé dětského domova žijí v 6 rodinných skupinách v podstatě samostatných bytech. 

“Máme nově vybavené obývací pokoje, nový je nábytek, televize, sedací souprava.Nový nábytek je i na pokojích, na chodbách máme nové kryty topení a výmalby,” ukázal René Dvoran, vedoucí vychovatel Dětského domova v Čeladné. 

Starobylé nástěnky na chodbách vystřídaly moderní graffiti. Podle ředitelky domova je pro děti příjemné prostředí nesmírně důležité a vše nové vnímají.  

“Myslím si, že jim hodně záleží na tom,a yb jejich prostředí, kde tráví spoustu času a mnohdy kus života, aby bylo hezké,” pousmála se ředitelka dětského domova. 

Rekonstrukce elektroinstalace vyjde celkem na 9 milionů korun, na nábytek vyčlenil kraj dva miliony. Podporu  ovšem cítí domov také v obci Čeladná, která například přispěla na letní oslavy 100. výročí vzniku tohoto zařízení. 
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

Dnes 15:00 - 16:18
Frýdek-Místek, Kostel Božího těla, Jablunkov

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

10.12. 19:00 - 08.12. 16:18
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Bach trochu jinak / komponovaný pořad

11.12. 19:00 - 08.12. 16:18
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků