Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětský domov se mění v moderní místo k životu

  • Čeladná,

Budova na okraji beskydských lesů, ve které v Čeladné sídlí dětský domov, prochází postupnou rekonstrukcí zhruba posledních 15 let. Zvenku už se může pochlubit dokonalým kabátem, stavební práce se tak přesunuly do interiéru. V loňském roce uvolnil zřizovatel domova, Moravskoslezský kraj, první finance na výměnu elektroinstalace a další investice.

“Vloni jsme udělali horní patro, včetně podlahových krytina nábytku, v letošním roce jsme dělali první patro, a v příštím roce máme přislíbeny finanční prostředky na dodělání přízemí a sklepů,” uvedla Kateřina Surovíková, ředitelka Dětského domova v Čeladné. 

Obyvatelé dětského domova žijí v 6 rodinných skupinách v podstatě samostatných bytech. 

“Máme nově vybavené obývací pokoje, nový je nábytek, televize, sedací souprava.Nový nábytek je i na pokojích, na chodbách máme nové kryty topení a výmalby,” ukázal René Dvoran, vedoucí vychovatel Dětského domova v Čeladné. 

Starobylé nástěnky na chodbách vystřídaly moderní graffiti. Podle ředitelky domova je pro děti příjemné prostředí nesmírně důležité a vše nové vnímají.  

“Myslím si, že jim hodně záleží na tom,a yb jejich prostředí, kde tráví spoustu času a mnohdy kus života, aby bylo hezké,” pousmála se ředitelka dětského domova. 

Rekonstrukce elektroinstalace vyjde celkem na 9 milionů korun, na nábytek vyčlenil kraj dva miliony. Podporu  ovšem cítí domov také v obci Čeladná, která například přispěla na letní oslavy 100. výročí vzniku tohoto zařízení. 
Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

BPM silesia group s.r.o. - Třinecko
Třinec
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků