Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dětský domov se mění v moderní místo k životu

  • Čeladná,

Budova na okraji beskydských lesů, ve které v Čeladné sídlí dětský domov, prochází postupnou rekonstrukcí zhruba posledních 15 let. Zvenku už se může pochlubit dokonalým kabátem, stavební práce se tak přesunuly do interiéru. V loňském roce uvolnil zřizovatel domova, Moravskoslezský kraj, první finance na výměnu elektroinstalace a další investice.

“Vloni jsme udělali horní patro, včetně podlahových krytina nábytku, v letošním roce jsme dělali první patro, a v příštím roce máme přislíbeny finanční prostředky na dodělání přízemí a sklepů,” uvedla Kateřina Surovíková, ředitelka Dětského domova v Čeladné. 

Obyvatelé dětského domova žijí v 6 rodinných skupinách v podstatě samostatných bytech. 

“Máme nově vybavené obývací pokoje, nový je nábytek, televize, sedací souprava.Nový nábytek je i na pokojích, na chodbách máme nové kryty topení a výmalby,” ukázal René Dvoran, vedoucí vychovatel Dětského domova v Čeladné. 

Starobylé nástěnky na chodbách vystřídaly moderní graffiti. Podle ředitelky domova je pro děti příjemné prostředí nesmírně důležité a vše nové vnímají.  

“Myslím si, že jim hodně záleží na tom,a yb jejich prostředí, kde tráví spoustu času a mnohdy kus života, aby bylo hezké,” pousmála se ředitelka dětského domova. 

Rekonstrukce elektroinstalace vyjde celkem na 9 milionů korun, na nábytek vyčlenil kraj dva miliony. Podporu  ovšem cítí domov také v obci Čeladná, která například přispěla na letní oslavy 100. výročí vzniku tohoto zařízení. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků