V Čeladné "nafoukli" školu, nové učebny jsou na půdě

  • 11:56,
  • Čeladná,

Nové odborné učebny otevřela Základní škola v Čeladné. Fyziku, chemii nebo také dílny a vaření se tu žáci budou učit v rekonstruovaných prostorách v podkroví budovy.

Rušno v základní  škole v Čeladné tentokrát nepůsobily děti, ale rodiče a bývalí žáci, kteří se přišli podívat do rekonstruovaného horního patra. Škola v poslední době zápasila s nedostatkem prostoru, přibývalo prvňáků, a tak vznikla myšlenka na využití půdy. 

“Základní škola Čeladná je nesmírně moderní škola a skvěle vybavená. Ale dost dlouho jsme zde měli stále takového kostlivce ve skříni, a to byla odborná učebna chemie a fyziky, odborná učebna dílen a cvičná kuchyň,” uvedla Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná 

“Tady byla nová škola postavena v roce 1978 a my jsme provedli první nadstavbu v roce 1995, kdy se udělala šikmá střecha, a teď se dokončuje poslední etapa, která zůstala, a to jsou odborné učebny,” sdělil Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné. 

Přestože vaření učí základní škola v sedmém a devátém ročníku, bude cvičná kuchyně sloužit i dalším dětem, třeba v kroužku vaření  v rámci školní družiny.

Stavební práce začaly v půdním prostoru letos v květnu a trvaly půl roku. Uzavřely tak několik předcházejících etap postupné modernizace zhruba 40 let starého objektu. 

Rekonstrukce nových výukových prostor přišla na 18 milionů korun, část financí obec obdržela z dotace Evropské unie. Už dříve škola mimo i novou sportovní halu a moderní kuchyni s jídelnou. 
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Dnes 18:00 - 15.12. 20:00
Frýdek-Místek, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků