Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Čeladné "nafoukli" školu, nové učebny jsou na půdě

  • Čeladná,

Nové odborné učebny otevřela Základní škola v Čeladné. Fyziku, chemii nebo také dílny a vaření se tu žáci budou učit v rekonstruovaných prostorách v podkroví budovy.

Rušno v základní  škole v Čeladné tentokrát nepůsobily děti, ale rodiče a bývalí žáci, kteří se přišli podívat do rekonstruovaného horního patra. Škola v poslední době zápasila s nedostatkem prostoru, přibývalo prvňáků, a tak vznikla myšlenka na využití půdy. 

“Základní škola Čeladná je nesmírně moderní škola a skvěle vybavená. Ale dost dlouho jsme zde měli stále takového kostlivce ve skříni, a to byla odborná učebna chemie a fyziky, odborná učebna dílen a cvičná kuchyň,” uvedla Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná 

“Tady byla nová škola postavena v roce 1978 a my jsme provedli první nadstavbu v roce 1995, kdy se udělala šikmá střecha, a teď se dokončuje poslední etapa, která zůstala, a to jsou odborné učebny,” sdělil Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné. 

Přestože vaření učí základní škola v sedmém a devátém ročníku, bude cvičná kuchyně sloužit i dalším dětem, třeba v kroužku vaření  v rámci školní družiny.

Stavební práce začaly v půdním prostoru letos v květnu a trvaly půl roku. Uzavřely tak několik předcházejících etap postupné modernizace zhruba 40 let starého objektu. 

Rekonstrukce nových výukových prostor přišla na 18 milionů korun, část financí obec obdržela z dotace Evropské unie. Už dříve škola mimo i novou sportovní halu a moderní kuchyni s jídelnou. 
LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Akuma | Promenádní koncerty

12.07. 16:00
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2020 | Parazit ZRUŠENO!!!

15.07. 19:45
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků