Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Škola v Čeladné otevřela nové odborné učebny

  • Čeladná,

Základní škola v Čeladné v poslední době zápasila s nedostatkem prostoru, postupně přibývalo i žáků prvních tříd, a tak vznikla myšlenka na využití půdy. V rekonstruovaném podkroví si teď v listopadu nové odborné učebny prohlédla i veřejnost.

“Základní škola Čeladná je nesmírně moderní škola a skvěle vybavená. Ale dost dlouho jsme zde měli stále takového kostlivce ve skříni, a to byla odborná učebna chemie a fyziky, odborná učebna dílen a cvičná kuchyň,” uvedla Jana Satinská , ředitelka ZŠ Čeladná 

“Tady byla nová škola postavena v roce 1978 a my jsme provedli první nadstavbu v roce 1995, kdy se udělala šikmá střecha, a teď se dokončuje poslední etapa, která zůstala, a to jsou odborné učebny,” sdělil Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné. 

Rekonstrukce nových výukových prostor přišla na 18 milionů korun, část financí obec obdržela z dotace Evropské unie. 

Přestože vaření učí základní škola v sedmém a devátém ročníku, bude cvičná kuchyně sloužit i dalším dětem. 

“Také máme kroužek vaření pro školní družinu a paní učitelky si rády s dětmi chodívají do kuchyňky připravovat přesnídávky, pomazánky a vyrábět něco s dětmi,” podotkla ředitelka školy. 

Stavební práce začaly v půdním prostoru školy letos v květnu a trvaly půl roku. Uzavřely tak několik předcházejících etap postupné modernizace zhruba 40 let starého objektu. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků