Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozsvícení vánočního stromu

  • Čeladná,

Společná píseň dětí z čeladenských školek, školy a zdejšího dětského domova zněla poslední listopadovou sobotu náměstím a navodila atmosféru nastávajícího adventu a příchodu Vánoc. Lidé se v centru obce sešli, aby společně přihlíželi rozsvícení vánočního stromu. K příjemné náladě nechybělo ani něco na zahřátí.

“Připravujeme svařené víno, jeho 310 litrů a rozdává se tu za obec,” zamíchal horkým nápojem v obřím hrnci Marcel Novotný. 

“Čeladná dovede připravit vždy něco pěkného,” reagoval starší muž na náměstí. “Krásně si to užíváme,” přidal se další návštěvník akce. “Je to tady moc hezké a hlavně bylo super,. že tady byly vánoční písničky,” sdělila mladší žena. 

Slavnostní okamžik naplnění atmosféry předzvěsti Vánoc a nastupujícího adventu nastal v 18 hodin.

  • live - rozsvícení  

“Strom pochází tady z hor. Děkujeme otci biskupovi Lobkowiczovi, který dovolil, aby se ten strom na náměstí mohl dostat,” prozradil k původu vysokého jehličnanu Pavol Lukša (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné. 

“Advent je příležitost k tomu, aby se člověk trošku zastavil, zamyslel, někdy i přehodnotil svůj život a našel tu správnou cestu. I to přeji celé Čeladné, aby myslela nejen na dnešek, ale i na zítřek,” uvedl Mariusz Roszewski, Římskokatolická farnost Čeladná. 

“Každý den, který žijeme, stojí za to žít v klidu, v bezpečí, v lásce a spokojenosti v rodině,” uzavřel 

starosta Čeladné. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků