Maškarní karneval s filosofií ekologie

Včelky, motýli, tygříci a další zástupci říše zvířat i světa fantazie zaplnili sportovní halu, která byla místem konání maškarního karnevalu Mateřské školy Čeladenská Beruška. Vůbec nejvíce se to tu ale pochopitelně hemžilo právě beruškami.

“Karneval je jedna z nejtradičnějších akcí u nás ve školce, je velmi oblíbená. Pořádáme ji každý rok ve spolupráci s Hopsalínem, který umí zaujmout malé děti i rodiče,” uvedla Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška. 

Protože je školka Beruška už několik let zapojena do projektu Ekoškola, propojuje filosofii ochrany životní prostředí i se svými maškarními bály. 

“Každý rok se věnujeme nějakému ekologickému tématu a od toho se odvíjí i téma karnevalu,. Už jsme měli téma jídlo, voda nebo odpady. Letos se věnujeme programu prostředí, takže jsme zvolili téma karnevalu prostředí přírody a pohádkové bytosti z přírody,” sdělila Eva Wojnarová, zástupkyně ředitelky MŠ Čeladenská Beruška. 

“Na karneval jsme pozvali nejen děti, které chodí do školky, ale i děti, které k nám chodily a už jsou na základní škole. Sama jsem překvapena, kolik jich tady přišlo, včetně rodičů, a jsem ráda, že i někteří rodiče přišli v karnevalových maskách,”  podotkla ředitelka školky.  

“Chodila jsem do této školky, tak mě napadlo, že bych tady mohla zajít,” reagovala jedna z absolventek školky. “Přišla jsem se tady podívat na moje kamarádky,” přidala se další dívka v masce. 

Pro malé i větší děti a rodiče byl připraven zhruba dvouhodinový program, kdo chtěl, užil si jej v pohybu - při tanci, soutěžích a hrách. 
Kdo je pan Schmitt?/ představení Divadla Mír

Zítra
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pavel Šporcl a Gipsy Way Ensemble / koncert

Zítra
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Koncert ZUŠ / komorní koncerty

20.02. 19:00
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků