Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Maškarní karneval s filosofií ekologie

  • Čeladná,

Včelky, motýli, tygříci a další zástupci říše zvířat i světa fantazie zaplnili sportovní halu, která byla místem konání maškarního karnevalu Mateřské školy Čeladenská Beruška. Vůbec nejvíce se to tu ale pochopitelně hemžilo právě beruškami.

“Karneval je jedna z nejtradičnějších akcí u nás ve školce, je velmi oblíbená. Pořádáme ji každý rok ve spolupráci s Hopsalínem, který umí zaujmout malé děti i rodiče,” uvedla Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška. 

Protože je školka Beruška už několik let zapojena do projektu Ekoškola, propojuje filosofii ochrany životní prostředí i se svými maškarními bály. 

“Každý rok se věnujeme nějakému ekologickému tématu a od toho se odvíjí i téma karnevalu,. Už jsme měli téma jídlo, voda nebo odpady. Letos se věnujeme programu prostředí, takže jsme zvolili téma karnevalu prostředí přírody a pohádkové bytosti z přírody,” sdělila Eva Wojnarová, zástupkyně ředitelky MŠ Čeladenská Beruška. 

“Na karneval jsme pozvali nejen děti, které chodí do školky, ale i děti, které k nám chodily a už jsou na základní škole. Sama jsem překvapena, kolik jich tady přišlo, včetně rodičů, a jsem ráda, že i někteří rodiče přišli v karnevalových maskách,”  podotkla ředitelka školky.  

“Chodila jsem do této školky, tak mě napadlo, že bych tady mohla zajít,” reagovala jedna z absolventek školky. “Přišla jsem se tady podívat na moje kamarádky,” přidala se další dívka v masce. 

Pro malé i větší děti a rodiče byl připraven zhruba dvouhodinový program, kdo chtěl, užil si jej v pohybu - při tanci, soutěžích a hrách. 
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskydská stavební, a.s.
Třinec
od 100 Kč/hod.

Detail

SG Job s.r.o. - pracoviště Staré Město
Staré Město
od 16 100 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

MEPAC CZ, s.r.o.
Třinec
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků