Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

On-line mše z Čeladné sledují stovky věřících

  • Čeladná,

Právě sledujete přenos mše z farního kostela v Čeladné. Tento chrám je jedním z mála v rámci ostravsko-opavské diecéze, který takto věřícím zprostředkovává on-line bohoslužby poté, co je vláda kvůli koronavirové epidemii 13. března zrušila.

“V podstatě první bohoslužbu jsme přenášeli 9. dubna, na počátku svatého týdne. Od té doby až do dneška se ty bohoslužby konají každý den přenosem on-line,” uvedl Mariusz Roszewski, Římskokatolická farnost Čeladná.

Největší potřeba umožnit věřícím účast na bohoslužbě vyvstala právě v době Velikonoc.

“Tady je spousta starých lidí, kteří byli zvyklí ten svůj velikonoční týden prožít, a teď najednou nebylo možno. Tak jsem se i díky podnikatelům dostali k tomu, že nám přispěli na kameru, která umožnila přímé přenosy z těch velikonočních bohoslužeb,” sdělil PAVOL LUKŠA (DOBRÁ VOLBA 2016), starosta Čeladné.

“Ohlasy byly velmi pozitivní. Opravdu hodně nás lidé sledovali, někdy i šest set až sedm set lidí. A nejsou to jen lidé z Čeladné, měl jsem i takové ohlasy, že mi psali i lidé z Ameriky. Byli to Češi, kteří našli tyto bohoslužby, a říkali, že je to skvělé,” podotkl čeladenský farář.

Jak dále uvedl čeladenský starosta, pomoc v době korona krize přicházela i od mnoha dalších dárců.

“Stejně jako je třeba poděkovat všem těm ochotným, kteří v té první době šili roušky. Díky těmto lidem se nám v Čeladné podařilo tu nepříjemnou dobu přežít,” uzavřel Pavol Lukša.

Bohoslužby on-line z čeladenského kostela budou moci lidé sledovat i po skončení všech vládních opatření. Kamera uvnitř zůstane a bude plnit také roli bezpečnostního prvku, protože dveře tohoto chrámu jsou denně otevřené.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy