Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladenská Beruška je metodickým centrem programu Začít spolu

  • Čeladná,

Mateřská škola Beruška v Čeladná se stala jedním z 11 metodických center v České republice, která pomáhají školám, základním i mateřinkám, realizovat vzdělávací program Začít spolu.

Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: “My jsme jako mateřská škola působili už v předchozích pěti letech v projektovém vzdělávacím programu Učíme se spolu a poskytovali jsme učitelům odkudkoliv z celé České republiky metodické setkávání, a ten projekt už byl ukončen. Od tohoto září jsme oficiálně metodickým centrem.”
Každý měsíc se budou moci v Ćeladenské Berušce setkat učitelé z mateřských škol z celého regionu a sdílet své zkušenosti ze vzdělávacího programu Začít spolu, případně pomáhat s jeho zavedením. O prvním tématu setkání si sami rozhodli hlasováním.
Jana Bartošová, ředitelka MŠ Čeladenská Beruška: ”Zrovna dneska máme setkání, které se bude týkat ranních a reflexních kruhů, což je typický prvek pro program Začít spolu. Budeme se bavit o tom, jaké otázky dětem klást, otázky, které se týkají evokací, kdy zjišťujeme, co ty dětí ví, umí a dokážou, a také otázky, které se týkají reflexí.”
Taťána Soukalová, MŠ Francouzská, Kopřivnice: “Jde o to, že dětem vždy byla předkládána témata od nás od paní učitelek, ale v Začít spolu si téma vybírají děti. Takže jim nepředkládám jablka a hrušky, protože je podzim, ale máme tam teď téma třeba dinosauři.”
Andrea Vacková, vedoucí učitelka MŠ Dolní, Frenštát pod Radhoštěm: “Zapojila jsem od září mateřskou školu do projektu Začít spolu. Mně se to nejvíce líbilo z toho, co jsem viděla v různých mateřských školách, tak jsem cítila, že to je pro děti to nejlepší.”

Říjnové setkání v čeladenském metodickém centru bude i s rodiči. Budou si moci vyzkoušet naprosto stejný program, jaký dnes mají ve školce jejich děti.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyArmáda spásy v České republice, z.s. - pracoviště Armáda spásy v ČR, Prevence bezdomovectví Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 29 200 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 74 000 Kč/měsíc

Detail

TOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail