Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladná výrazně zvýšila poplatek za odpady, osvobozeni jsou senioři

  • Čeladná,

Obec Čeladná na Frýdeckomístecku eviduje za loňský rok enormní nárůst komunálního odpadu. Za jeho svoz a likvidaci doplácí stále vyšší částku. Přistoupila proto k poměrně razantnímu navýšení poplatku.

Uplynulý rok, který řada lidí strávila částečně doma, například na home office nebo školáci na online výuce, se promítl do nárůstu komunálního odpadu, pocítili to i v Čeladné. Zatímco v roce 2019 doplácela obec za likvidaci odpadů necelé dva miliony korun, za loňský rok to je zhruba o další milion navíc.

Martina O’Reilly (nezávislá za DOBROU VOLBU 2016), zastupitelka Čeladné: “Protože se za poslední rok počet svozů navýšil, toho odpadu přibývá, proto obec byla nucena roční poplatky za osobu zvýšit, čili v letošním roce to bude 700 korun na osobu.”

Taxa se tedy oproti loňsku zvýšila o 160 korun.

obyvatelé Čeladné: 
“Myslím si, že to není žádná tragédie, že by to tak odpovídalo.”
“Pokud se lidé nenaučí opravdu třídit a opravdu dávat do odpadu jen nezbytně nutné věci, tak ať platí.”

V turisticky atraktivní Čeladné musí stejnou částku platit také majitelé chat a chalup, zejména jejich sezónní pobyt je podle obce výrazně spojen s nárůstem odpadků. Naopak úlevy mají senioři.

Martina O’Reilly (nezávislá za DOBROU VOLBU 2016), zastupitelka Čeladné: “Osvobozen od tohoto poplatku je člověk nad 65 let, takže v důchodovém věku.”

Termín splatnosti poplatku za odpady je v této obci do 31. května.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy