Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poplatek roste, stejně jako množství odpadu v Čeladné

  • Čeladná,

Uplynulý rok, který řada lidí strávila částečně doma, například na home office nebo na online výuce, se promítl do nárůstu komunálního odpadu, pocítili to i v Čeladné.

Zatímco v roce 2019 doplácela obec za likvidaci odpadů necelé dva miliony korun, za loňský rok to je zhruba o další milion navíc. Částka ještě nebyla přesně vyčíslena. Obec se proto rozhodla přistoupit k poměrně razantnímu navýšení poplatku. Zastupitelé jej schválili v prosinci.

Martina O’Reilly (nezávislá za DOBROU VOLBU 2016), zastupitelka Čeladné: “Protože se za poslední rok počet svozů navýšil, toho odpadu přibývá, proto obec byla nucena roční poplatky za osobu zvýšit, čili v letošním roce to bude 700 korun na osobu.”

Taxa se tedy oproti loňsku zvýšila o 160 korun.

obyvatelé Čeladné: 
“Myslím si, že to není žádná tragédie, že by to tak odpovídalo.”
“Pokud se lidé nenaučí opravdu třídit a opravdu dávat do odpadu jen nezbytně nutné věci, tak ať platí.”

V turisticky atraktivní Čeladné musí stejnou částku platit také majitelé chat a chalup. Osvobozeni od poplatku jsou lidé nad 65 let.

Termín splatnosti částky za odpady je do 31. května. Zaplatit mohou lidé na pokladně obecního úřadu, nebo bezhotovostní platbou. Pro tento případ byl každému přidělen variabilní symbol. Tedy například čtyřčlenná rodina má čtyři variabilní symboly.

Martina O’Reilly (nezávislá za DOBROU VOLBU 2016), zastupitelka Čeladné: “Prosíme občany, aby neposílali jednu částku celkovou pod jedním variabilním symbolem, ale aby ty platby rozdělovali. Otázky, které lidé i k dopadům mají, tak směřovat na obecní úřad na paní Kateřinu Milatovou.”

Co se týče třídění odpadu, umožňuje Čeladná kromě separace papíru, skla a plastů také odběr použitých kuchyňských olejů nebo plechovek.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy