Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výzva "V Beskydech to žije" podpoří letos rekordní počet projektů

  • Čeladná,

Místní akční skupina Frýdlantsko - Beskydy, se sídlem v Čeladné, vyhlásila loni v listopadu třetí ročník výzvy v dotačním titulu V Beskydech to žije. Žadatelé o podporu přihlásil rekordní počet projektů, bylo jich kolem 30, uspělo 21.

Martina O’Reilly, MAS Frýdlantsko - Beskydy: “Ta výzva je vyhlašovaná proto, abychom podpořili místní obyvatele, spolky, nestátní neziskové organizace nebo církve, kteří by rádi zorganizovali nějakou akci pro veřejnost.”

Program, který přispívá ke zlepšení kvality života ve 13 obcích s celkem 25 tisíci obyvateli, je realizován za finančního přispění Mikroregionu Frýdlantsko – Beskydy. V podmínkách výzvy je, že maximálně lze jeden projekt podpořit 10 tisíci korunami. Původně bylo na kulturní a společenské aktivity připraveno 150 tisíc korun. Nakonec ale bude v dotačním titulu rozděleno 200 tisíc.

Martina O’Reilly, MAS Frýdlantsko - Beskydy: “Tato výzva byla již třetí výzvou, a protože se v loňském roce nepodařilo všechny akce zorganizovat, nějaká finanční částka zůstala, proto jsme letos mohli trošinku tu alokaci zvednout a podpořit tím více projektů. Přímo z Čeladné byly tři žádosti, všechny tři byly podpořeny. Jedná se o myslivecký spolek, který bude pořizovat drobný majetek, což také lze z tohoto dotačního programu, potom se budou připravovat taneční kostýmy a potom je tam také dotace na volejbalový turnaj.”

Všechny akce, které budou touto dotací podpořeny, musí být realizovány v letošní roce. Například zmíněné kostýmy jsou pro taneční kroužek, který vystoupí na akci Vítání jara nebo na oslavě zahájení prázdnin.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy