Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Čeladná pomáhá uprchlíkům z Ukrajiny materiální sbírkou

  • Čeladná,

Lidem z válkou zasažené Ukrajiny pomáhají také obyvatelé Čeladné. Obec vyhlásila materiální sbírku v pondělí 7. března, odezva na sebe nenechala dlouho čekat.

Jitka Kaifášová, Obecní úřad Čeladná: "Tady vidíte, že už lidé přinesli nějaké deky, tady je i kojenecká strava, čokolády a další věci tak, jak jsou popsány ve zpravodaji."
Věra Golová (BEZ POL. PŘÍSLUŠNOSTI ZA KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Já si myslím, že se všichni shodneme, že současná situace nenechává nikoho chladným a po prvotním šoku a zděšení, že se vůbec situace vyvinula, jak se vyvinula, tak se samozřejmě rozpoutala obrovská vlna solidarity a obec samozřejmě nechce zůstat stranou.”

Sběrné místo je v Čeladné na obecním úřadě, zacíleno je na akutní hmotnou pomoc.

Věra Golová (BEZ POL. PŘÍSLUŠNOSTI ZA KDU-ČSL), místostarostka Čeladné: “Což je zdravotnický materiál, spacáky, karimatky, trvanlivé potraviny ve smyslu čokolády, hroznový cukr, zatím jiné potraviny ne. Teď se zaměřujeme na základě doporučení zavedených organizací na tu prvotní pomoc, jako je nutnost zajištění přespání, hygienických potřeb, léků, obvazových materiálů a podobně.”

Věci shromážděné ve sbírce bude obec postupně převážet do Charity Frenštát pod Radhoštěm, se kterou už má zavedenou spolupráci. Podrobné informace ke sbírce jsou v Čeladenském zpravodaji a na webu obce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy