Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školu v Čeladné si Zubrohlava vybrala i do svého projektu

  • Čeladná,

Partnerské vztahy udržují obce Čeladná a Zubrohlava ze slovenské Oravy devět let. Teď zubrohlavská základní škola přizvala tu čeladenskou do svého mezinárodního projektu s názvem Usilovné včelky jdou s plátnem do světa.

Renáta Pavčová, ředitelka ZŠ Zubrohlava (Slovensko): “Cílem projektu je naučit děti digitálním zručnosti a přivést děti k tématu plátno. Obec Zubrohlava a celý region horní Oravy byl regionem plátenictví.”

Součástí práce v projektu bylo také vyhledávání podobných přísloví a pranostiky, které školáci zpracovávali do kalendáře v českém, slovenském a anglickém jazyce.

Jana Satinská, ředitelka ZŠ Čeladná: “Dneska pracují děti s novými počítačovými programy a aplikacemi a vyrábějí tedy kalendář.”
Lucie Pavlicová, ZŠ Čeladná: “Každá skupina má za úkol tři měsíce. My máme leden, únor, březen, ten zpracováváme s našimi kamarády ze Slovenska.”
Viktoria Prisenžňáková, ZŠ Zubrohlava (Slovensko): “Myslím si, že spolupráce je výborná, velmi dobře se s nimi pracuje a je to zábavné.”

Další dny školáci zamířili na exkurze, do gobelínky ve Valašském Meziříčí a do muzea v Příboře s expozicí Jak se lze obléci do kopřiv.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

GruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 24 100 Kč/měsíc

Detail

GruTech PSP, s.r.o.- areál TŽ
Třinec
od 19 700 do 21 700 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry